Klimatyczne wnętrza w sercu Pekinu

0
2985
Klimatyczne wnętrza w pekinie inspiracje krzesło bananowiec palma rośliny lustro

Duże miasta samym swoim istnieniem zakładają obecność stresu, chaosu i ciągłego pośpiechu. Pekin jako jedno z najbardziej ludnych miast naszej planety nie jest wyjątkiem. Dlatego oaza pośród betonowych dżungli, którą stworzyli architekci barcelońskiej pracowni A&B Curated jest zbawicielem dla jej właścicieli! Poznajmy więc piękne klimatyczne wnętrza w centrum stolicy Chin!

Klimatyczne wnętrza wspomagające relaks

Z każdym nowym dniem coraz częściej napotykamy projekty, które nie tylko ułatwiają codzienne czynności, ale i całym swoim wystrojem wspomagają psychiczne funkcjonowanie ludzi. Takie pomieszczenia nastawione na spokój i relaks, w nich nie ma drażniących oka kolorów, kiczowatych dekoracji czy skomplikowanych technologicznych rozwiązań. Tu są tylko naturalne materiały i cisza.

oranżeria klimatyczne wnętrza kanapa lama stolik sywan rośliny inspiracje rolety krzesła w wikliny blat kuchnia biała inspiracje

Zwolnij i odetchnij!

Architekci z barcelońskiego studia projektowania wnętrz A&B Curated w swoich projektach inspirują się naturą i skupiają swoją uwagę na roli, którą pełni w niej człowiek. Oaza, którą stworzyli w centrum Pekinu, to czteropiętrowa kamienica w zabudowie szeregowej. Na to miejsce czekała totalna przebudowa, ale było warto! Teraz wnętrze kamiennicy wygląda znakomicie! Takie projekty inspirują!

salon klimatyczne wnętrza białe ściany krzesło kanapa dywan stoliczki telewizor lampa komoda prl vintage

Koncepcja projektu

Cały projekt wykonano wyłącznie w bieli. Architektom zależało na stworzeniu bardzo jasnej przestrzeni, dlatego postanowili otworzyć wnętrza, żeby maksymalnie wykorzystać dzienne światło wpadające do kamiennicy. Jednym z największych atutów budynku jest oranżeria, która po jej ponownym zagospodarowaniu stała się przedłużeniem wnętrza.

salon klimatyczne wnętrza białe ściany krzesło kanapa dywan stoliczki telewizor lampa komoda prl vintage

Cechą charakterystyczną, która przenika wszystkie realizacje studia A&B Curated są obramowane obrazki wiszące na ścianach w ciekawych kompozycjach. Każdy obraz jest inny i znaczącą różni się od pozostałych kolorami czy wielkością.

Klimatyczne wnętrza drewno obrazy komoda krzesło wiklina inspiracje salon klimatyczne wnętrza białe ściany krzesło kanapa dywan stoliczki telewizor lampa komoda prl vintage

Klimatyczne wnętrza – Akcenty

Głównym akcentem kolorystycznym wszystkich wnętrz budynku są rośliny. Tu znajdziemy mnóstwo pięknej zieleni różnego rodzaju, od małych sukulentów do gigantycznych bananowców i palem. Meblowe rozwiązanie również wprowadza atmosferę komfortu. Postawiono na naturalne materiały takie jak drewno czy meble wykonane z wikliny.

Klimatyczne wnętrza w pekinie inspiracje krzesło bananowiec palma rośliny lustro Jadalnia krześła stół palma rośliny białe ściany lampa inspiracjeoranżeria inspiracje biel plecione krzesła klimatyczne wnętrza

Najbardziej zauważalnym meblem tej realizacji jest łóżko w sypialni właścicieli. Jest wykonane z nieobrobionych pali, a dlatego ma nietuzinkowy kształt i charakter. Drugim ważnym akcentem tego projektu jest ryflowana szafa w kształcie fali. Architekci z Barcelony zwrócili uwagę na najmniejsze detale tej realizacji, ta szafa kształtem powtarza wzór na płytkach podłogowych. Czyż nie to nazywamy profesjonalizmem?

Biel sypialnia drewno łóżko inspiracje klimatyczne wnętrza łazięnka szagfa drewno inspiracje

Źródło: A&B Curated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj