Mesmetric Atelier – klimat Mediolanu w Warszawie

2
3521

Warszawski showroom Mesmetric jest adresem, który doskonale znają wszyscy miłośnicy światowego designu. Atelier właśnie otwiera kolejny, ważny rozdział swojej historii. Na dwukrotnie powiększonej, blisko 600-metrowej  przestrzeni prezentuje całkowicie nową ekspozycję. Jest to miejsce, które od razu po wejściu przypomina piękne widoki z tegorocznych targów designu w Mediolanie Salone del Mobile 2018.

Fot: Materiały Prasowe

Atelier Mesmetric

Na ekspozycji znajdą się między innymi ikony i nowości kultowej włoskiej marki B&B Italia, którą od niedawna reprezentuje Atelier. Zmiany aranżacji oddają głębszą metamorfozę osobowości Mesmetric. Troska o pogłębianie świadomości klientów, rozwój kultury wizualnej, pielęgnowanie i wznoszenie na wyższy poziom estetyki codzienności, tworzenie nowych standardów w środowisku są sednem jego dojrzalszej, skrystalizowanej wizji.

Fot: Materiały Prasowe

Fot: Katarzyna Szostakowska

Fot: Materiały Prasowe

Piękna przestrzeń w Starej Fabryce Koronek

Atelier Mesmetric znajduje się w pięknych, postindustrialnych przestrzeniach Starej Fabryki Koronek przy ul. Burakowskiej w Warszawie. Showroom został założony przez Helenę Raczyńską-Pachut i Wiolettę Lenczowską blisko 10 lat temu. Od początku właścicielki postawiły na edukację. Uruchomiły witrynę internetową z bogatymi opisami (dziś przeszło 10 tysięcy) produktów, staczając walkę o transparentność cenową, czy zabierając głos w zakresie nieetyczności podróbek. Mesmetric jako pierwszy promował wzornictwo skandynawskie na polskim rynku. Z czasem, po burzliwym okresie dojrzewania, jego profil ewoluował, a portfolio ograniczyło do precyzyjnie dobieranych marek, będących synonimem luksusu, progresywności, jakości, osadzonych na silnych fundamentach tradycji. Dziś styl Mesmetric definiują: ponadczasowa elegancja (B&B Italy, Poliform), design z pasją (Vitra), najlepsze rzemiosło (Giorgetti) połączone z nutką mody (Gubi) czy ekstrawagancji (Moooi) oraz selekcja unikalnego oświetlenia (KAIA, Rakumba, Astep, CTO Lighting). 

Fot: Katarzyna Szostakowska

Fot: Materiały Prasowe

B&B Italy

Na powiększonej, pozwalającej odbyć niesamowitą podróż w czasie i przestrzeni ekspozycji Mesmetric znajdziemy kultowe projekty B&B Italy, marki która od lat w swoich kolekcjach konsekwentnie interpretuje współczesną kulturę poprzez produkcję mebli najwyższej klasy, zaprojektowane we współpracy z  gwiazdami światowego wzornictwa. Jedną z nich jest Patricia Urquiola, która specjalnie dla B&B stworzyła serię Husk. Ikoniczny fotel z podnóżkiem, krzesło czy sofa, które możemy testować w Mesmetric zostały zaprojektowane, by uzmysłowić, czym jest wygoda absolutna. Konstrukcja mebli jest przykładem możliwości technologicznych i badawczych B&B – rama z hireku charakterystyczna dla kolekcji została wyściełana poduszkami podzielonymi na fragmenty, podkreślające ergonomiczny profil siedzisk. Inny projekt designerki, któremu można przyjrzeć się bliżej na Burakowskiej jest sofa Tuffy-Time, model, który przyniósł marce olbrzymi sukces.

Fot: Materiały Prasowe

Fot: Katarzyna Szostakowska

Dyrektorem kreatywnym B&B Italy jest Antonio Citterio – czołowa postać włoskiego przemysłu meblarskiego. System siedzisk Ray obecny w Mesmetric, który wykreował,  to esencja ponadczasowej klasyki. 

Fot: Materiały Prasowe

Zorganizowane w sceny z życia prezentacje produktów B&B Italy urozmaica sztuka współczesna. „Odwiedzając wiele pięknych domów, ubolewamy z powodu pustych ścian, które czekają na zapełnienie ich życiem, emocjami i kolorem. Stąd nasza kooperacja z doświadczonymi art consultantkami z Aurabilii, dzięki której nasi klienci znajdą w Mesmetric piękne prace o udokumentowanej wartości inwestycyjnej” – mówi Helena Raczyńska-Pachut. Sztuka dopełnia nową misję Mesmetric. O wnętrzach myśli się tu wielowymiarowo, a luksus traktuje nie tylko jako kolekcjonowanie pięknych przedmiotów, ale także doświadczeń i emocji.

Fot: Katarzyna Szostakowska

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here