Lubelski Wzór 2018 – Drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com nagrodzone!

0
2292

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców
z Lubelszczyzny, otrzymała drukarnia Petit oraz
Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50- lecie pracy twórczej. Konferencje Lubelski Wzór w Lublinie odbyła się po raz czwarty. To wydarzenie, które łączy branżę kreatywną z biznesem, stawiając na integrację środowisk, edukację i promocję dobrych praktyk w zakresie realizacji wspólnych przedsięwzięć i podnoszenia konkurencyjności lubelskich przedsiębiorstw.

Drukarnia Petit

Projekty nie powstają w próżni, ale są wynikiem owocnej współpracy projektanta i firmy. Tylko wzajemne zrozumienie, sumienna praca oraz obopólna chęć stworzenia czegoś wyjątkowego  sprawia, że z powodzeniem udaje się zaprojektować i wdrożyć projekty na wysokim poziomie. Statuetka Lubelski Wzór nagradza właśnie takie wzorcowe przykłady współpracy przedsiębiorstw z branżą kreatywną  mówi Mateusz Kunkiewicz, prezes Fundacji Rozwoju Designu LuCreate.

Drukarnia-Petit-nagrodzona-podczas-Lubelski-Wzór

Drukarnia-Petit-3.

Drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com nagrodzone

Tegoroczni laureaci drukarnia Petit oraz Kolektyw Kilku.com. razem stworzyli liczne realizacje z zakresu projektowania wydawniczego, które wpisują się w ideę Lubelskiego Wzoru. Bezkompromisowe i nowatorskie podejście kilku.com do projektowania pięknych książek w połączeniu z pasją, doświadczeniem i zapleczem technologicznym drukarni Petit zaowocowało realizacjami na światowym poziomie. Kolektyw Kliku to zespół projektowy, który zajmuje się projektowaniem książkowym, identyfikacją wizualną, tworzeniem animacji, scenografii czy mappingów. Petit to drukarnia z ponad 20 letnim doświadczeniem, która specjalizuje się w druku książek. Dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz nowoczesnej technologii, Petit jest w stanie sprostać najwyższym wymaganiom projektantów i wcielić w życie nawet najbardziej niestandardowe projekty.

Lubelski-Wzór

Drukarnia-Petit-otrzymała-nagrodę-podczas-Lubelski-Wzór-2018

Lubelski Wzór 2018

Lubelski Wzór to konferencja, która ma na celu integrację środowisk twórczych i biznesowych oraz wskazanie realnych korzyści płynących z tej współpracy. Podczas wydarzenia projektanci i przedsiębiorcy biorą udział w bezpłatnych panelach dyskusyjnych, prelekcjach i warsztatach. Poruszone w tym roku tematy to między innymi: projektowanie i zmiany w branży meblowej, wycena pracy kreatywnej, rola opakowania w sukcesie rynkowym, trendy w kreowaniu przestrzeni mieszkalnych, „miasto bez reklam”, współpraca na linii społeczność lokalna, firma, projektant. Konferencja to także doskonała okazja, aby poznać portfolio lubelskich projektantów. Swoje wystawy zaprezentowało 23 kreatywnych twórców związanych z architekturą, branżą wnętrzarską, wzornictwem, brandingiem i modą. Wszystkie ekspozycje można oglądać jeszcze przez dwa miesiące w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Organizatorem i pomysłodawcą konferencji Lubelski Wzór jest Lubelska Fundacja Designu LuCreate.

Drukarnia-Petit-Lublin

Drukarnia-Petit-ze-statuetką.

Drukarnia-Petit-otrzymała-statuetkę

Drukarnia-Petit-LW-2018

W tym roku w ramach konferencji zainaugurowana została również wystawa z okazji 50-lecia twórczości Bartłomieja Pniewskiegowybitnego, wielokrotnie nagradzanego projektanta, związanego z Lubelszczyzną. Jest on współautorem największego sukcesu polskiego wzornictwa lat 80’ (wyróżnienie na targach w Hanowerze). Wykonał osobiście lub z zespołem ponad 1000 projektów, wzorniczych, z czego ponad 200 zostało wdrożonych do produkcji przemysłowej.  Od 2005 roku mieszka na stałe w Kazimierzu Dolnym. Związany jest także z lubelskimi uczelniami – Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej i Politechniką Lubelską – gdzie prowadzi wykłady i zajęcia podyplomowe w zakresie wzornictwa przemysłowego. Bartłomiej Pniewski na co dzień wykorzystuje swoje doświadczenie, dbając o rozwój i promocję Kazimierza Dolnego. Jest obecnie prezesem Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego. Wystawę twórczości Pniewskiego można oglądać w Centrum Spotkania Kultur.

Drukarnia-Petit

Lubelski-Wzór-Drukarnia-Petit

Drukarnia-Petit-nagrodzona.

Drukarnia-Petit-Lubelski-Wzór-2018

Film o współpracy laureatów: https://youtu.be/ut88dSvgb80

Materiały prasowe: Lubelski Wzór

Zdjęcia: Paweł Waga

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj