Mebel transformer ratunkiem małych mieszkań!

2
2580
mebel-transformer-inspiracje-łóżki-kanapa-stół-szafa-inspiracje

Niektóre mieszkania są tak małe, że po porostu nie da się umieścić wszystkich niezbędnych tradycyjnych mebli… Nie każdy architekt potrafi sobie z tym poradzić o ile jest to bardzo trudne zadanie, jednak na pomoc zawsze przyjdą niestandardowe i innowacyjne rozwiązania! Jaskrawym przykładem uratowanej sytuacji jest małe studio w Londynie, gdzie jeden mebel-transformer w kilka sekund robi z kawalerki prawdziwe studio tańca!

Mebel-transformer – z kawalerki w studio tańca!

Bohaterami tej realizacji są architekci ze studia Intervention Architecture. Udało im się stworzyć doskonałe mieszkanie dla profesjonalnego tancerza baletu. Główną jego potrzebą było wydzielenie osobnego miejsca dla codziennych ćwiczeń, nie gubiąc przy tym funkcjonalności reszty przestrzeni. W taki sposób powstała inicjatywa stworzyć ruchomy mebel-transformer, który pozwoli przekształcić zwykłą kawalerkę w studio baletu.

mebel-transformer-inspiracje-łóżki-kanapa-stół-szafa-inspiracje mebel-transformer-inspiracje-łóżki-kanapa-stół-szafa-inspiracje mebel-transformer-inspiracje-łóżki-kanapa-stół-szafa-inspiracje

Aranżacja kawalerki tancerza baletu

Punktem wyjściowym do stworzenia projektu było zaprojektowanie ruchomego zestawu mebli, które pozwoli zachować więcej przestrzeni dla ćwiczeń właściciela mieszkania. Postawiono na specyficzny zestaw mebli, który może łączyć się ze sobą, tworząc kompaktowe rozwiązania dla małego mieszkania. Zrobiony ze sklejki zestaw składa się z pełnowymiarowego łóżka, szafy, półek, siedzisk oraz stołu jadalnego. Architekci zapełniają, że składanie i rozkładanie tego mebla zajmuje zaledwie dwie minuty. Wszystko zostało przemyślane w taki sposób, by transformować meble bez większego wysiłku. Co ciekawe oprócz możliwości konfiguracji mebli, można również je przesuwać, tworzy się więc dużo miejsca do ćwiczeń. Mimo to, że półki w tym zestawie pozwalają na przechowywanie dużej ilości rzeczy, we wnętrzu znajduje się też dodatkowa zabudowana szafa.

szafa-ze-sklejki-inspiracje kanapa-stół-komoda-inspiracje mebel-transformer-inspiracje-łóżki-kanapa-stół-szafa-inspiracje

Trochę więcej o wnętrzu

Studio znajduje się w brutalistycznym budynku. Właśnie dlatego za główne akcenty kolorystyczne w aranżacji wnętrza wzięto jasne odcienie błękitu i różu. Dodatkowo kontrastują z fasadą lekkie materiały zastosowane w projekcie. W taki sposób tworzy się miękka, przyjemna dla oka kompozycja. Żeby jednak nie stracić specyfiki modernistycznego miejsca, w mieszkaniu zostawiono stary zestaw mebli kuchennych, które jedynie zostały odnowione. Podobna sytuacja spotkała również łazienkę. Na ścianach pozostały oryginalne białe kafelki, które odświeżono ciemną fugą.

fasada-brutalistycznego-budynku-w-londynie łązienka-inspiracje-biała-prl biała-kuchnia-inspiracje

Źródło: materiały prasowe, Intervention Architecture

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj