Kolor roku Pantone Classic Blue może zawitać do Twojego wnętrza!

0
2769
kolor-roku-2020-classic-blue-sypialnia-łóżko-poduszka

Wnętrze, w którym przebywamy na co dzień, ma niesamowity wpływ na nasze ogólne samopoczucie, nastrój, a nawet zdrowie. Wykorzystując odpowiednie barwy i ich odcienie, możemy regulować ten wpływ, żeby odnieść satysfakcjonujący nas efekt. Niektóre kolory pobudzają, niektóre wprowadzają do pomieszczenia pokój. Jednym z takich kojących odcieni, jest Classic Blue, kolor roku 2020 według Instytutu Kolorystycznego Pantone. Jeśli chcesz, żeby ten wspaniały kolor pojawił się i w Twoim wnętrzu, zapraszamy obejrzeć ciekawe zestawienie produktów, które wybraliśmy specjalnie dla Ciebie!

Kolor roku Pantone Classic Blue – dlaczego taki wybór na 2020?

Odcień niebieskiego Classic Blue to bardzo nasycona i głęboka barwa. Mimo to charakteryzuję kolor wieczornego nieba i naturalnie sprzyja wyciszeniu i refleksji. Na tym polega unikalność tej barwy. Według Pantone, świat potrzebuje chwili westchnienia. Nieustannie gdzieś pędzimy i nie pozwalamy sobie nawet na moment wypoczynku, dlatego wybór Pantone padł na Classic Blue, ta barwa może przekształcić nasze wnętrze w azyl spokoju i wypoczynku. Nie dziwimy się więc takiej decyzji.

kolor-roku-2020-classic-blue-poduszka-kanapa-inspiracje kolor-roku-2020-classic-blue-sypialnia-łóżko-poduszka-świecznik

Siedzisko-Retros-poduszka-inspiracje

Siedzisko Retros

Kolor roku Pantone Classic Blue – jak zastosować?

Już wiemy, jaki kolor został wybrany na rok 2020, a więc warto zastanowić się, jak możemy przemycić go do swoich wnętrz. Classic Blue symbolizuje spokój i sprzyja wyciszeniu. Oznacza to, że mimo swojej nasyconej barwy, może dominować we wnętrzu, nie przetłaczając przestrzeni. Jeśli jednak nie planujecie gruntownej zmiany swoich wnętrz, można wprowadzić Classic Blue za pomocą drobnych dodatków.

zestaw-niebieski-do-kuchni-inspiracje

Zastawa Stołowa Anori

Jeśli chodzi o dodatki, które możemy zastosować w kolorystyce Classic Blue, to zdecydowanie warto rozejrzeć się za tekstyliami. Oprócz tego doskonale sprawdzą się małe akcesoria do przestrzeni dziennej, na przykład statuetki, świeczniki, doniczki i podstawki. Nie zapominajmy też o kuchni, w tym pomieszczeniu barwa roku 2020 też się odnajdzie. Możemy dobrać zestaw niebieskich naczyń albo kupić akcesoria do pieczenia. Nie bój się eksperymentować!

Koc-Flossy-kolor-roku-2020-niebieski-inspiracje

Koc Flossy

Krzesło-Laluna-niebieskie

Krzesło LalunaŚwieca-Zapachowa-Couro-inspiracje-classic-blue

 

Czy Classic Blue zostanie z nami na dłużej?

Decydując się na kolor Classic Blue we wnętrzu, możemy miewać obawy, że trend minie i zostaniemy z niemodnymi dodatkami. Nie warto się tym martwić, ze względu na swoją uniwersalność możemy odnieść ten kolor do ponadczasowych, zwłaszcza że doskonale się łączy z innymi barwami, takimi jak na przykład biel, szarość, róż czy złoto.

Źródło: materiały prasowe, home&you

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj