LUBELSKI WZÓR 2018 – Designerska konferencja w Lublinie

0
1936

Już 22 czerwca odbędzie się designerska konferencja w Lublinie – LUBELSKI WZÓR 2018, która jest świetną okazją do biznesowych spotkań w kreatywnej branży designu oraz możliwości współpracy między projektantami, a przedsiębiorcami.

konferencja-w-Lublinie

Konferencja w Lublinie

  Lubelski Wzór 2018 to czas i przestrzeń na nowe kontakty, inspiracje, edukację i naukę. Celem wydarzenia jest integracja środowisk twórczych i biznesowych. Dzięki warsztatom, spotkaniom oraz panelom dyskusyjnym projektanci poznają oczekiwania i potrzeby biznesu, a przedsiębiorcy dowiedzą się, jak branża kreatywna może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności ich firmy na rynku.

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady, które mają przybliżyć możliwości rozwoju biznesu związane z wykorzystaniem profesjonalnych usług projektowych. Wydarzenie jest platformą wymiany doświadczeń i spostrzeżeń między przedsiębiorcami a projektantami. 

konferencja-w-lublinie-lubelski-wzór

Lubelski Wzór 2018 – Program wydarzenia

Program konferencji został ułożony w taki sposób, aby zapewnić maksimum wiedzy teoretycznej i praktycznej, pozwalającej zrozumieć funkcjonowanie branży kreatywnej
i zagadnień z nią związanych.

W ramach wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach zarówno dla przedsiębiorców jak i dla samych projektantów związanych ściśle z produktami, które się sprzedają oraz pierwszym kontaktem z klientem. Ponadto przewidziano również spotkania otwarte w ramach, których będzie można wziąć udział w panelach dyskusyjnych, merytorycznych prelekcjach i networkingu. Wiedza z zakresu designu będzie dotyczyła produkcji mebli, miasta bez reklam, zaangażowania społecznego, cen na rynku, przyjaźni projektanta i drukarza, opakowań oraz nowych trendów w projektowaniu. Wieczorem odbędzie się także Gala Architektury i Designu, połączona z pokazem mody i koncertem, w ramach której będą wręczane statuetki Lubelski Wzór 2018 dla najlepszych projektantów.

lubelski-wzór-2017

Wystawy

Konferencja w Lublinie, czyli Lubelski Wzór 2018 to także doskonała okazja, aby zobaczyć twórczość lubelskich projektantów.  W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni prezentacyjnej Lubelskich Pracowni Projektowych swoje wystawy zaprezentuje aż 30 projektantów związanych z architekturą, branżą wnętrzarską; wzornictwem, brandingiem i modą. Będzie je można oglądać przez dwa tygodnie, a nie tylko w dniu wydarzenia, tak jak było w poprzednich latach.

W tym roku okazji pięćdziesięciolecia pracy twórczej Bartłomieja Pniewskiego, wybitnego
i wielokrotnie nagradzanego projektanta, którego prace znalazły się w Galerii Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie.

lubelski-wzór-w-lublinie

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

W tym roku Lubelski Wzór odbędzie się w zupełnie nowym miejscu, które nie jest przypadkowe. Centrum Spotkania Kultur to instytucja zlokalizowana w samym sercu Lublina, która integruje życie kulturalne całego regionu. Znajduje się tu min.: sala kinowa, sala baletowa, opera, galeria sztuki. Jest to miejsce licznych koncertów, spotkań literackich i innych wydarzeń. Budynek wykorzystuje nowoczesne rozwiązania architektoniczne, dzięki czemu jest esencją współczesnej architektury. Projekt budynku został wielokrotnie wyróżniany w licznych konkurach.

lubelski-wzór

Fundacja Rozwoju Designu LuCreate

Organizatorem konferencji Lubelski Wzór jest Fundacja Rozwoju Designu LuCreate.
To organizacja skupiająca lokalnych projektantów z dziedzin takich jak: architektura, wzornictwo, projektowanie wnętrz, grafika i multimedia.  Główny cel działalności to rozwój designu, realizowany przez budowanie relacji pomiędzy projektantami a środowiskiem biznesu, sztuki oraz społeczności lokalnych. Osią działań jest edukacja
i projektowanie. Pracując jako kolektyw, Fundacja realizuje projekty dla firm, organizacji, instytucji i jednostek samorządowych. Pracownia LuCreate to działające na zasadzie coworkingu miejsce, skupiające projektantów i specjalistów z branży kreatywnej. Głównymi obszarami działań Fundacji są: architektura, wzornictwo przemysłowe, branding, komunikacja marki oraz przestrzeń miejska.

pokaz-mody

Materiały prasowe i zdjęcia: Lubelski Wzór

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj