Lampy podłogowe – jak dobrać odpowiednią do konkretnego stylu?

0
3180
lampy podłogowe
Goof&Mojo - ANNAPURNA lampa podlłogowa, Bambus & Len Naturalny

Lampy podłogowe w mieszkaniu czy domu to oświetlenie zwane nastrojowym. W odróżnienia od górnego, jego celem jest stworzenie odpowiedniej atmosfery lub doświetlenie obszarów wokół mebli wypoczynkowych. Jednak dobranie odpowiedniej lampy podłogowej bywa sporym wyzwaniem i zostawiamy je zazwyczaj na koniec aranżacji wnętrza. Szkoda, bo lampy podłogowe to także fantastyczna dekoracja dopełniająca wnętrze, a czasem nawet bardzo ciekawy detal czy rzeźba.

Lampy podłogowe w nowoczesnych wnętrzach

Wciąż obowiązującym trendem jest styl modern we wnętrzach. Charakteryzuje się prostotą, ale też bardzo dobrą jakością materiałów i bardzo precyzyjnym doborem kolorystyki. Czerń czy szarości w tym stylu często pojawia się w detalach i dodatkach do wnętrz. Lampy podłogowe także mają charakterystyczny kształt. Są smukłe, wysokie i spokojne w formie.

TRAPO LP1 BLACK / BLACK 570/1 – polska lampa podłogowa
lampa w stylu modern
HARIS LP1 BLACK / GOLD 864/1 lampa podłogowa nowoczesna
lampy podłogowe do wnętrz modern
Lampa FLER

Lampy jak rzeźby

Osobną kategorią lamp są takie, które oprócz funkcji doświetlania wnętrza, stają się niejednokrotnie zjawiskiem. Szczególnie ostatnio widzimy wiele lamp wyplatanych z cienkich, drewnianych pasków czy rattanowe lub bambusowe abażury. Takie oświetlenie sprawdzi się we wnętrzach naturalnych, gdzie głównymi materiałami są kamień, beton, drewno i szkło. Tego rodzaju lampy ocieplą też męskie wnętrza, w których dominuje głównie czerń czy paleta szarości.

lampy podłogowe z rattanowymi abażurami
BALI – lampa podłogowa rattan i metal
Lampa podłogowa z bambusowym abażurem
TRIOLO – lampa bambusowa na statywie
lampa podłogowa z drewnianym abażurem
STICK – lampa podlogowa n°1 Drewno Wys.160cm

Kule w połączeniu ze złotem lub czernią

Lampy kule idealnie pasują do wysmakowanych wnętrz w kamienicach. Te na złotych podstawach pięknie prezentują się na tle ścian w kolorach np. baked terracotta, butelkowa zieleń czy granat. Z kolei kule na czarnych nogach świetnie wyglądają na tle białych ścian dekorowanych sztukaterią. Dzięki mlecznym kloszom ich kąt oświetlenia przestrzeni to niemal 360 stopni. Lampę kulę stojącą obok pięknej sofy można uzupełnić w innym miejscu pomieszczenia podobną wiszącą.

lampy podłogowe z kloszami w kształcie kuli
FLOS – IC F2 – lampa podlogowa Szklo Wys.185cm
Faro Barcelona – LE VITA – lampa stojąca Aluminium/Szkło Wys.118cm

Lampy podłogowe to świetne wyzwanie przy urządzaniu każdego rodzaju wnętrza. Warto więc tę kategorię oświetlenia bardziej zgłębić podczas dokonywania konkretnego wyboru. Naszą selekcję zawdzięczamy platformie online Homebook, która ułatwia wyszukiwanie mebli, dekoracji i akcesoriów oraz jest źródłem wnętrzarskich inspiracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj