Konkurs dla młodych projektantów MAKE ME! Edycja 2021 – weź udział!

1
1579
Konkurs make me!

Konkurs, w którym musisz koniecznie wziąć udział! Już dziś zachęcamy was do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu! Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji organizowanego przez Łódź Design Festival międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów make me! Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas najbliższej edycji festiwalu, która wystartuje w maju 2021 roku. Trafią do nich nagrody o łącznej wartości aż 60.000 zł!

Konkurs dla młodych projektantów make me! jest organizowany już od 2008 roku przez Łódź Design Festival. Nadsyłane są prace najzdolniejszych twórców z całego świata. Podczas 12 edycji na konkurs przesłano niemal 2000 zgłoszeń, spośród których wyłoniono 235 obiektów zaprezentowanych na finałowych wystawach. Najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów, odważnych idei oraz wsparcie młodych projektantów. Na prawdę warto wziąć udział! Przekonaj się sam, bo finaliści poprzednich edycji podkreślają możliwości, jakie otworzyła przed nimi obecność w konkursie, w tym zaistnienie w środowisku projektowym oraz promocję poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy.

Konkurs ukazuje potrzebę odnalezienia przełomowych rozwiązań. Świadomy wpływ na ekosystem!

Współcześni projektanci coraz częściej mierzą się z faktem, iż nie są świadomi wpływu swoich pomysłów na ekosystem. Doszliśmy do momentu, w którym mamy więcej pytań, problemów i wyzwań niż gotowych odpowiedzi. Potrzeba zmiany jest pilna, dlatego jako festiwal postanowiliśmy włączyć się w działania służące temu, żeby tych odpowiedzi skutecznie poszukiwać „ – mówi Michał Piernikowski, dyrektor ŁDF i podkreśla, że dla festiwalu zawsze istotne było prezentowanie prac koncepcyjnych, nowych projektów i produktów:

Społeczeństwa potrzebują przestrzeni, by przetestować jak najwięcej możliwych scenariuszy i wybrać te, które są dla nich najkorzystniejsze. Festiwal jest po to, żeby udostępnić swojej publiczności i partnerom możliwość sprawdzenia różnych rozwiązań, od działań spersonalizowanych, produktowych, po duże zmiany systemowe„.

Festiwal będący przestrzenią dla eksperymentu i debaty

Taka właśnie myśl przyświeca tegorocznej edycji – festiwal będący przestrzenią dla eksperymentu i debaty. Jego organizatorzy stale przypominają, że żyjemy w świecie zaprojektowanym – świadomie lub nieświadomie, gorzej lub lepiej, ale projektujemy go cały czas i to od naszych wspólnych działań zależy, jaki ten świat będzie. Z tego powodu twórcy ŁDF są przekonani, że konkurs make me! stanie się jednym z najistotniejszych elementów festiwalu.  

Konkurs jak trampolina do dalszego rozwoju.

Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku 20–35 lat. Do make me! można zgłosić zarówno wizualizację modelu, prototyp lub gotowy produkt. Zgłaszany projekt powinien posiadać po pierwsze: dokładny, interesujący opis i wymagane przez organizatorów materiały dodatkowe. Po drugie, przed przystąpieniem do konkursu warto zapoznać się z jego regulaminem na stronie makeme.lodzdesign.com. Potem zgłoszone prace zostaną ocenione dwuetapowo przez międzynarodowe jury. Dzięki otwartej dla publiczności prezentacji projektów na wystawie i kontaktom z ekspertami, make me! może być niezastąpioną trampoliną do dalszego rozwoju zawodowego. Najlepsze projekty otrzymają nagrody z puli o wysokości 60 tys. zł, w tym 10 tys. zł nagrody specjalnej Interprint Award, którą przekaże jej sponsor – firma INTERPRINT Polska. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15.03.2021 o godz. 23:59.

Organizacja Łódź Design Festival jest możliwa dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń oraz Miasta Łódź. Tutaj możecie podejrzeć zwycięskie prace z 2019 roku, o których pisaliśmy. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu!Przede wszystkim już nie możemy się doczekać waszych wspaniałych prac!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj