Kominek we wnętrzach – jak sprawić by był piękną częścią aranżacji

0
5417

Zimą i jesienią najbardziej potrzebujemy ciepła. Znamy na to kilka sposobów, między innymi ciepła herbata, grube skarpetki czy przytulny, pleciony koc. Co jednak może nas rozgrzać bardziej, jak nie prawdziwy ogień! Sezon na kominki powoli się zaczyna i nie mamy tu na myśli wyłącznie tych elektrycznych, które w ostatnim czasie stały się prawdziwym hitem. Projekt domu z kominkiem nie jest wcale prostą sprawą, by wkomponować go w całą aranżację mieszkania. Kominek świetnie podkreślają klimat każdego wnętrza. Czy to w salonie czy w sypialni, będzie stwarzał wspaniałą, nastrojową atmosferę. Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami domów i kominek jest z Wami już od jakiegoś czasu to zapewne dobrze wiecie o czym mówimy. Dla tych, którym temat nie jest tak bliski udzielimy kilka cennych rad. Jak zaprojektować dom z kominkiem, by był on jego sercem? Podpowiadamy i inspirujemy.

kominek w domu

Projekt domu HomeKoncept-43 KRX1058

extradom

Projekt domu Ariel BSA1929

źródło: koperfam.pl

źródło: basisdesignbuild.com

To właśnie kominek jest symbolem domowego ogniska. Nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewnia przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Gdy rozpalamy kominek, już od samego patrzenia na niego robi się cieplej. O wyborze kominka decyduje to, czy będzie on wyłącznie ozdobą mieszkania, czy też źródłem ciepła. Mamy dla Was mnóstwo inspiracji, jak idealnie wkomponować kominek, by nie tylko upiększył Wasz dom, ale także był funkcjonalnie umiejscowiony

źródło: Pinterest

źródło: Pinterest

źródło: zillow.com

źródło: houseofharvest.com

Mamy dla Was także kilka cennych rad na koniec, o których każdy użytkownik kominka powinien wiedzieć. Pamiętajcie, by kominek znajdował się w znaczącej odległości od kanapy, foteli czy innych mebli. Niestety nie raz nadmiar ciepła może z biegiem czasu wpływać na stan mebli, a przede wszystkim na ich kolor oraz fakturę. Poza tym – drewno, które przeznaczamy na opalanie w kominku, powinno być składowane po ścięciu przynajmniej przez okres 2 lat. W ten sposób pozbędziecie się z niego wilgoci, zwiększając tym samym jego wartość opałową. Mamy nadzieję, że zdołałyśmy Was przekonać do kominka i że już powstają pierwsze plany i pomysły na jego projekt. Bez wątpienia to element domu, który zwraca na siebie uwagę, a ogrzanie się przy kominku w okresie jesienno – zimowym może okazać się doskonałą formą relaksu.

Dziękujemy firmie Extradom za pomoc w przygotowaniu artykułu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj