Pierre Frey, czyli francuski styl życia odwiedził Warsaw Home 2017

0
2956

Jednym z gości honorowych Warsaw Home 2017 był Pierre Frey – wnuk założyciela kultowej firmy, uosabiającej francuski styl oraz zamiłowanie do eleganckich tkanin, tapet i dodatków. To była znakomita okazja, by poznać tę popularną i cenioną nad Wisłą markę i dowiedzieć się jakie dekoratorskie trendy królują w Paryżu.

Tradycyjne francuskie tkaniny, tapety, dywany, chodniki, meble i akcesoria wnętrzarskie projektowane i produkowane są przez rodzinną firmę Frey’ów od niemal 100 lat. Założone przez Pierre`a Frey`a w 1935 roku przedsiębiorstwo, dziś kierowane jest przez jego syna Patricka oraz wnuków: Pierre`a, Vincenta i Matthieu. Rodzina Frey nie tylko zarządza, ale także angażuje się czynnie we wszystkie dziedziny działalności marki – od projektowania produktów, po ich sprzedaż.

Dziś firma to cztery marki: Pierre Frey, Braquenié, Fadini Borghi i Le Manach i ponad 7000 produktów w katalogu – w przeróżnych stylach reprezentujących kolejne okresy historyczne, od klasycznych po nowoczesne. Poszczególne kolekcje łączą różne materiały i wzory. Elementem je spajającym stylistycznie jest zazwyczaj harmonijna kolorystyka. Wymagający klienci, znani dekoratorzy i projektanci wnętrz, tapicerzy czy nawet konserwatorzy zabytków cenią markę za bogactwo jej oferty oraz najwyższą jakość produktów, niezmienną na przestrzeni lat. Pierre Frey uosabia najwyższej klasy francuskie rzemiosło, a każda z kolekcji stworzonych w studiu projektowym kierowanym przez Patricka Freya jest fascynującą historią, podróżą w którą zabierają nas designerzy, tkacze, drukarze i hafciarze.


Pierre Frey to marka, którą cały świat kojarzy z francuskim „art de vivre”. Wystarczy wspomnieć, że marka podejmuje się projektów realizowanych dla Luwru, a część jedwabnych tapet nadal jest ręcznie malowana. Dowodem na jej prestiż jest też członkowstwo w Comite Colbert – organizacji zrzeszającej francuskich producentów dóbr luksusowych oraz instytucje kulturalne promujące i dokumentujące ich dorobek.
Ale pól, na których działa przedsiębiorstwo jest znacznie więcej. Pierre Frey nie sposób zaszufladkować. Mimo pietyzmu, z którym tworzą swoje tkaniny i tapety, członkowie rodziny Freyów nie boją się odważnych kolaboracji z markami i artystami z kompletnie innych branż – mody, meblarstwa, sztuki użytkowej… Warto tu wspomnieć wspólne prace z takimi sławami jak: Toxic, Ugo Gattoni, J.Crew, Marin Montagut, Pierre Gonalons.

 

  Mimo pietyzmu, z którym tworzą swoje tkaniny i tapety, członkowie rodziny Freyów nie boją się odważnych kolaboracji z markami i artystami z kompletnie innych branż – mody, meblarstwa, sztuki użytkowej… Warto tu wspomnieć wspólne prace z takimi sławami jak: Toxic, Ugo Gattoni, J.Crew, Marin Montagut, Pierre Gonalons.

źródło: www.warsawhome.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj