Kolorowy i twórczy Świat #Meetblogin2021

0
2034

Kolejne spotkanie i zarazem święto miłośniczek i miłośników pięknych wnętrz za nami. Dzięki organizatorce spotkania Uli Michalak #meetblogin2021 będziemy wspominać długo. Tegoroczna edycja odbyła się w nieco innych okolicznościach niż zeszłoroczna, której przyświecała idea slow life. Tym razem te trzy inspirujące dni spędziłyśmy we wnętrzach Dworu Podstolice.

#meetblogin2021 w Dworze Podstolice

Fot. Sylwia Kisiel @photography_pictureme

Ten czas, w którym partnerzy spotkania przygotowali dla nas prelekcje dotyczące nowych produktów, trendów i kierunków, w jakich obecne na spotkaniu marki będą podążać, wypełniony był inspiracjami. Nieoceniona była jak zwykle możliwość dyskutowania godzinami i dzielenia się spostrzeżeniami z koleżankami po fachu. Czekały na nas również warsztaty. Tutaj nie było pójścia na łatwiznę. Wszystkie spotkania zaskakiwały każdą z nas!

„Światło Hiszpanii”; Aromas del Campo, Agata Rauch Consulting

Gdy dostaję pytanie o oryginalną w formie lampę stołową, to od razu przychodzi mi na myśl marka Aromas del Campo. Mnogość modeli w pięknych kolorach oraz ich niesamowite kształty to istny raj dla miłośników pięknych obiektów we wnętrzach. Tym razem lampy miały dostać coś od nas. Własnoręcznie wykonany przez każdą z nas abażur. Wyobraźcie sobie połączenie tych niesamowitych podstaw lamp stołowych z kloszami we wzory unikatowych i szalonych tapet LondonArt! Co z tego wyszło? Istny kolorowy Świat, a nawet powiedziałabym więcej — to był kosmos!

Aromas del Campo I LondonArt na #meetblogin2021
Fot. Sylwia Kisiel @photography_pictureme

Bee Eco, Barlinek

Nie ukrywam, że jestem zakochana w pięknych i naturalnych podłogach drewnianych. Są jedno takie inwestycje, które ze względu na bardzo duże natężenie użytkowania powierzchni wymagają innego rozwiązania. Ale co jeśli inwestorom zależy, aby mimo wszystko podłoga wyglądała na drewnianą? Jest gres drewnopodobny, są panele winylowe lub panele laminowane. Niestety fanem tych rozwiązań nie jestem.

Marka Barlinek przedstawiła nam świetną alternatywę — podłogę hybrydową. Podłogi Hybrydowe Next Step to kolekcja, w której warstwa użytkowa jest pozyskana z prawdziwego drewna, a rdzeń wykonany jest z mineralnego kompozytu. Efektem są bardzo trwałe, wytrzymałe i wodoodporne podłogi. Co bardzo ważne — wyglądają świetnie!

Na koniec spotkania miałyśmy okazję skomponować słoiczek z miodem w towarzystwie prawdziwych pszczół.

„Cały świat pomiędzy włącz i wyłącz”; Gira

Z marką Gira związana jestem długo. Każde mieszkanie, każdy dom, biuro czy restauracja wymaga zainstalowania osprzętu elektrycznego. Osobiście już dawno zrozumiałam, że w projektowaniu wnętrz liczą się najmniejsze detale, nawet takie jak wygląd gniazdek czy włączników. W całej naszej grupie było jednak kilka dziewczyn, które z wielkimi oczami patrzyły na to, jak bardzo ozdobnym i uzupełniającym aranżację wnętrza elementem może być osprzęt, o którym rozmawialiśmy. Wspólny mianownik był jednak jeden — każda z nas zgodziła się w 100%, że od zaraz zacznie zwracać o wiele większą uwagę na ten element i w końcu osiągnie on godne miano biżuterii we wnętrzu. Sama mogę jedynie dodać, że w moim domu mogę na co dzień cieszyć się jednym z modeli osprzętu Gira w pięknym szarym, matowym kolorze.

Gdy nasze głowy niemal wykipiały od ilości nowych rozwiązań i pięknych modeli włączników i gniazd czekało na nas jeszcze jedno wyzwanie. Pozostałyśmy co prawda w tematyce biżuterii jednak w zupełnie innym charakterze. Tym razem każda z nas mogła stworzyć coś dla siebie. Coś pięknego, coś, co upamiętni ten wspaniały wyjazd.

Gira na #meetblogin2021

MIStrzowskie spotkanie na #meetblogin2021 – nie tylko przy stole; Rosenthal

To, że jestem zauroczona spotkaniem z przedstawicielami maki Rosenthal to za mało powiedziane. To niezwykłe przeżycie słuchać osób, które od lat związane są z marką i z taką wielką pasją opowiadają o niej. O historii marki, produktów oraz o wspaniałym Dworze Podstolice mogłabym słuchać godzinami.

Rosenthal na #meetblogin2021

Po inspirującej rozmowie zaproszone zostałyśmy do stworzenia pięknych elementów dekoracji wnętrz. Podstawą kompozycji były bestsellerowe misy „Maria Crystal”. Nietrudno wyobrazić sobie, że różnorodność dekoracji, jakie powstały była ogromna. Jedna misa, a kilkanaście różnych równie pięknych efektów.

Termika i smaki, wyrafinowane połączenia”; Purmo

Nowe modele grzejników, nowe podejście do tematu ogrzewania, nowe możliwości. Tak podstawowy element wyposażenia wnętrz, jak grzejnik wymaga na prawdę wiele uwagi. Tymi wszystkimi wiadomościami podzieliła się z nami marka Purmo, aby póżniej opowiedzieć nam o tym jak temperatura produktów jakie jemy również wpływa na nasze funkcjonowanie.

Warsztaty kreatywne, Możliwości Farb kredowych LuxDecor Chalk-it

Na spotkaniu plenerze miałyśmy możliwość poznania możliwości Farb kredowych LuxDecor Chalk-it. Warsztat, w którego trakcie miałyśmy za zadanie ozdobienie drewnianej tacy, prowadziła Ewa Wicenty, właścicielka pracowni Vicenty Home & Art oraz ambasadorka Farb LuxDecor Chalk-it.

Zaskoczenia nie było. Od razu wiadome było, że każda z nas stworzy coś niesamowitego. Żadne wzory się nie powtarzały. Żadna taca nie wyglądała tak samo, a mimo to każda była równie wyjątkowa.

Lux Decor na #meetblogin2021
Fot. Sylwia Kisiel @photography_pictureme

Grohe. Kształtowanie przyszłości. Kidy niemożliwe staje się kwestią perspektywy.

Gdy myślimy o jakościowej armaturze, mówimy Grohe. Gdy myślimy, że już nic bardziej innowacyjnego wymyślić się nie da, okazuje się, że się da! Otóż okazuje się, że można wydrukować baterię na drukarce 3D. Nie jakiś byle jaki model pokazowy, nie coś, czego wcale nie można używać. Bateria Allure Brilliant Iconic 3D powstała, by dawać nam najlepszą jakość połączoną z technologią nie z tego Świata. Grohe to pierwsza niemiecka marka, która tego dokonała. BRAWO!

 „Design naszych nowych baterii Grohe Atrio Icon 3D oraz Grohe Allure Brilliant Icon 3D jest wprost niesamowity. Dzięki nim to, co było wcześniej nie do pomyślenia staje się możliwe”, jak powiedział Michael Rauterkus, Dyrektor Generalny Grohe AG. „To, co Państwo widzą to przyszłość wzornictwa. Dla konsumentów, to przyszłość ich własnej kreatywności oraz wyjątkowej personalizacji. Wierzymy, że druk 3D metali zrewolucjonizuje sposób korzystania z wody w domu. To wyjątkowe połączenie personalizacji oraz produkcji przemysłowej”.

Kartell goes #meetblogin2021

Marka Kartell pokazała nowe kolekcje lamp i dekoracji. Natomiast to, co miało nastąpić póżniej, dało nam wielkie pole do popisu wyzwolenia naszej twórczej energii. Jedno ikoniczne krzesło „Louis Ghost” i my. Tak — to było nie lada wyzwanie. Zadaniem było stworzenie pamiątki naszego spotkania, a każda z nas miała swój fragment powierzchni na krześle. Udało się! Bez wielu dyskusji zaprojektowałyśmy unikatową wersję krzesła #meetblogin2021.

 „Harmonia we wnętrzu”; Somfy

W dzisiejszych czasach wygoda we wnętrzu liczy się tak samo, jak sam wystój. Gdy chcemy sobie tę wygodę nieco zwiększyć, wystarczy, że posiadamy w domu Wi-Fi. Resztę załatwić mogą dla nas rozwiązania od Somfy.

Osobiście bardzo doceniam możliwość zdalnego sterownia roletami zewnętrznymi czy bramą wjazdową i garażową. Ale to nie wszystko. Aby osiągnąć w pełni harmonię we wnętrzu, możemy również sterować scenami oświetlenia, zasłonami, ogrzewaniem czy kamerami. Można mieć wersję bardzo rozbudowaną lub podstawową, to my decydujemy. Uzupełnieniem wykładu o harmonii była sesja leczenia dźwiękiem. Wspaniale relaksujące doświadczenie. Polecam!

 „Warsztaty florystyczne”; Gardena

Jako nowo upieczona właścicielka ogrodu z niecierpliwością wyczekiwałam spotkania z marką Gardena. Jako laik chętnie przysłuchiwałam się, jakie mamy możliwości podlewania w mniejszych i większych ogrodach. Dowiedziałam się, jakie są możliwości koszenia trawy i tym samym rodzaje kosiarek, a nawet o tym, jak mogę w swoim ogrodzie zadbać o owady.

Po wykładzie w ruch poszły nożyce, sekatory i nasza inwencja twórcza. Bukiet, który zrobiłam, przywiozłam do domu i przez cały kolejny tydzień przypominał mi o tym wspaniałym spotkaniu.

Gardena na #meetblogin2021

 „Otwórz swoje zmysły”; Porta

Porta to kolejna marka, z którą znam się od lat. Sama zdecydowałam się na zainstalowanie jednego z modeli drzwi u siebie w domu. Marka nie przestaje jednak się rozwijać i czasem nie zdążę nawet się zorientować, że na rynku są kolejne nowe modele. Oczywiście już upatrzyłam sobie nową „ulubioną” kolekcję o pięknej nazwie Powietrze. Coś czuję, że jeden z najbliższych projektów otrzyma właśnie ten model.

Porta na #meetblogin2021

Na koniec całego spotkania #meetblogin2021 marka Porta zatroszczyła się o nasze zmysły. Tym razem zmysł zapachu. To niesamowite doświadczenie wziąć udział w takim warsztacie. Pierwszy raz mogłam skomponować zapach specjalnie dla siebie i pod swoje potrzeby.

Na podsumowanie pozostaje mi jedynie napisać wielkie DZIĘKUJĘ! Dziękuję za zaproszenie do tego zaszczytnego grona. Dziękuję za to, że mogę co roku się z Wami spotkać i wymienić myśli.

Dziękuję, że inspirujecie, słuchacie i pomagacie się rozwijać. Dziękuję za #meetblogin2021!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj