Bolonia i Cersaie 2021. Ceramika łazienkowa – trendy

0
2670

Powrót prezentacji nowości z branży płytek ceramicznych na targach Cersaie 2021. po dwuletniej nieobecności w końcu się odbył. Nie ukrywam, że przeglądanie nowości w formie on-line nie należy do moich ulubionych. Jednak wizyta na targach i zobaczenie nowych wzorów, rozmiarów i faktur na własne oczy jest nieoceniona.

W dniach 27 września – 1 października odwiedzający mieli do zwiedzenia 15 hal targowych. Wystawców w tym roku było ponad 600 a w tym znaczna większość z Włoch. Pozostałe kraje stanowiły jedynie 38% marek, jakie zaprezentowały swoje nowości podczas targów.

Swoje stoiska zaprezentowały marki z 26 krajów. Oczywiście nie zabrakło akcentów polskich. Nasz kraj reprezentowała Grupa Tubądzin, Ceramika Końskie, Cerrad oraz Incana. Nie będzie tajemnicą, że najbardziej interesowało mnie stoisko Tubądzin, na którym światową premierę miały kolekcje, które zagościły w moich łazienkach.

Nowości Tubądzin na Cersaie 2021

Oczywisty jest fakt, że pierwsze kroki na stoisku Grupy Tubądzin pokierowałam w stronę premierowych kolekcji Mazieja Zienia. Kolekcje Boho, FunkySophisticated i Timeless zainspirowanie były czterema przewodnimi trendami w świecie mody i designu. Moje ulubione to wzory podstawowych płytek z kolekcji Timeless oraz Sophisticated jednak z ciekawością patrzyłam, jak pięknie łączą się z innymi elementami tych kolekcji.

Oczywiście obok kolekcji sygnowanych nazwiskiem Macieja Zienia nikt nie przeszedł obojętnie. Chciałam jednak zwrócić Waszą uwagę na pozostałe kolekcje marki, których równie piękne wzory dumnie prezentowały się na targowej przestrzeni. Obserwując ilość osób fotografujących te ściany, jestem przekonana, że w niedalekiej przyszłości wiele z nich stanie się bestsellerami.

Cersaie 2021 Tubądzin
Cersaie 2021 Tubądzin

Powiem jedno: poziom jakości i wzornictwo rodzimych produktów już dawno dorównało do poziomu Światowego!!! BRAWO!!!

Co pokazali Włosi i Hiszpanie na Cersaie 2021

Niezawodne wzory imitujące naturalne kamienie ciągle królują. Mam jednak wrażenie, że delikatne szare żyły na białym tle imitujące marmury calacatta nie są już najbardziej pożądanym wzorem. Teraz wzór ma być mocny i wyraźny. Ma być bardzo spektakularnie.

Nie sposób było nie zauważyć inspiracji Art Deco. Charakterystyczne dla tego okresu wzory i kolory można było zauważyć u niejednego producenta. Czasami były to wzory, którymi pokryta została cała płytka, a czasami płytki docinane zostały w wybrany wzór.

Fantazyjne i bajkowe wzory, klimaty florystyczne i roślinne można było zobaczyć w wielu wydaniach. Jedne delikatne i subtelne, drugie krzyczały do odwiedzających z już u progu wejścia do hali. Na pewno na wielu stoiskach nudą nie wiało.

Mozaiki i małe kafle w różnych rozmiarach i kształtach ciągle w modzie. Tutaj nie zabraknie zabawy kolorem i fakturą. Sama mam na swoim koncie wiele realizacji z tego typu płytkami więc cieszę się, że ciągle powstają nowe wzory, które będę mogła w przyszłości umieszczać w projektach.

Cersaie 2021

Wielki format ciągle pożądany. Coraz więcej wzorów na płytach wielkoformatowych to świetna wiadomość dla architektów i projektantów wnętrz. Takie płyty dają wiele możliwości aranżacji.

Do zobaczenia w Bolonii na Cersaie za rok!

Na koniec chciałam się jeszcze z Wami podzielić kilkoma widokami jakie moje oczy zobaczyły poza targami 🙂 CIAO!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here