Kolor terakotowy inspirowany orzechami!

0
2652
dwukolorowa-kawiarnia-inspiracje-kolor-terakotowy-mleczna-biel

Niektóre projekty zaskakują swoją kreatywnością i niecodziennym podejściem do kreowania przestrzeni! To właśnie one przekonują nas o tym, że projektowanie wnętrz to głównie praca artystyczna! Jedną z takich realizacji jest dosłownie dwukolorowa kawiarnia w Brukseli! Dominuje tu kolor terakotowy oraz mleczna biel. Zobaczmy zatem, jak połączono te dwie barwy i dlaczego uważamy ten projekt za dzieło prawdziwych artystów!

Pół na pół  – kolor terakotowy i mleczna biel

Za projekt niezwykłej kawiarni Buddy Buddy odpowiada amsterdamskie biuro architektoniczne HOP Architects. Zanim przejdziemy do omawiania samego wnętrza, warto wspomnieć, że Buddy Buddy specjalizują się w serwowaniu nie tylko kawy, ale również masła orzechowego. W kawiarni można dostać kilka rodzajów tego produktu z różnych gatunków orzechów. Właśnie ten fakt zainspirował architektów do użycia terakotowo-orzechowego koloru do aranżacji wnętrza.

dwukolorowa-kawiarnia-inspiracje-kolor-terakotowy-mleczna-biel białe-ściany-terakota-inspracje-kawiarnia-stoliki-krzesła-bar-lampy

Koncepcja kawiarni Buddy Buddy

W celu uzyskania oryginalnego efektu postanowiono nie tylko użyć koloru terakoty, ale podzielić wnętrze na dwie równe części i pomalować je na różne kolory. Połowę lokalu od strony ulicy pokryto kolorem mlecznej bieli, a drugą połowę intensywnym kolorem terakotowym. Tym zabiegiem potraktowano nie tylko ściany, ale i sufit, podłogę oraz całe wyposażenie! Efekt ten robi ogromne wrażenie, a pomieszczenia o takim wystroju nie da się ominąć wzrokiem!

białe-wnętrze-inspiracje-kawiarnia łazienka-w-kawiarni

Charakterystyczne elementy kawiarni od HOP Architects

Oprócz oczywistego zabiegu z wyróżnieniem dwukolorowej przestrzeni architekci wykorzystali jeszcze kilka motywów w realizacji tego projektu. Po pierwsze, większość elementów użytych w kawiarni jest zbudowana z niestandardowych elementów stalowych pomalowanych proszkowo – nadaje to spójności całemu wnętrzu. Po drugie, gdy przyjrzymy się bliżej projektowi, to zauważymy, że niemal każdy element użyty w tej realizacji, jest zaoblony i nawiązuję kształtem do łuku. W taki sposób przestrzeń wydaje się na bardziej przytulną i bezpieczną. Po trzecie ciekawym uzupełnieniem aranżacji są lustra z metalowymi stolikami. Jest to bardzo oryginalny sposób na urządzenie przestrzeni lokalu. Nie tylko oszczędza miejsce, ale również dodaje wizualnego efektu powiększenia przestrzeni.

dwukolorowa-kawiarnia-inspiracje-kolor-terakotowy-mleczna-biel dwukolorowa-kawiarnia-inspiracje-kolor-terakotowy-mleczna-biel

elewacja-budynku-beton

Źródło: materiały prasowe, HOP Architects

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj