Jak urządzić przytulny salon? Wybieramy stylowe fotele!

0
3217
fotele-do-salonu-viały-na-złotych-nóżkach-inspiracje-przytulny-salon

Każdy z nas pragnie stworzyć komfortowe miejsce do wypoczynku w domu. Najczęściej wybór pada na pokój dzienny, gdzie z przyjemnością spędzamy najwięcej czasu. Kiedy zapada decyzja o jego aranżacji, wówczas pojawia się pytanie – jak urządzić przytulny salon? Mamy na to odpowiedź!

Jak urządzić przytulny salon – postaw na wygodę!

Cechą kluczową dobrze zaprojektowanego pokoju dziennego jest jego wygoda, którą zapewnia przede wszystkim odpowiednie umeblowanie. O co dokładnie chodzi? Mamy na myśli zestaw mebli, który gwarantuje komfortowe korzystanie z salonu i kreuje pogodną atmosferę, sprzyjającą wypoczynkowi.

przytulny-salon-Fotel-Muno-Marbet-Style-inspiracje-podnóżek-lampa-betonowa-ściana-rośliny

Fotel Muno – Marbet Style

Fotele do salonu – niezbędny element każdego wnętrza

Jakie miejsce we wnętrzu doskonale nadaje się do czytania książek, otulania się kocem, picia herbaty czy krótkiej drzemki? Odpowiedź jest oczywista – fotel! Nie potrafimy wyobrazić sobie salonu bez wygodnego fotela. To serce przestrzeni dziennej, zwłaszcza gdy nie jest ona zbyt duża.

Fotel-Fan-Profim-inspiracje-do-salonu-sypialnia-zasłony-niebieskie-wnętrrze

Fotel Fan – Profim

Dlaczego fotel do salonu to dobry pomysł?

Przede wszystkim chodzi o komfort. Fotel to bardzo uniwersalny mebel, który zapewnia nam przytulne miejsce wypoczynku. Oprócz swojej głównej funkcji fotel w salonie może stać się kluczowym elementem aranżacji oraz stanowić akcent we wnętrzu. W tym celu powinniśmy odpowiedzialnio podejść do jego wyboru.

fotel-brązowy-ze-skóry-inspiracje-na-metalowych-nóżkach-okno-przytulny-slon-lampa-stojąca-roślina-obraz-półka

Fotel Cazar – Actona

rozkładany-fotel-do-salonu-drewnaine-nóżki-czarny-inspiracje

Fotel Volant – Halmar

Jak urządzić przytulny salon? – wybieramy fotel

Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę, to kształt fotelu. Dlaczego jest to ważne? Każdy z nas ma inne przyzwyczajenia, więc w różny sposób korzystamy z mebli. Warto zastanowić się, co jest dla nas ważne. Mniejsze fotele oszczędzają dużo miejsca, z kolei większe wyróżniają się szczególną wygodą. Warto też zastanowić się nad wysokością oparcia, obecnością podłokietników i podnóżka. Takie szczegóły są bardzo ważne, jeśli zależy nam, żeby fotel faktycznie spełnił nasze oczekiwania.

kolorowy fotel-rośliny-przytulny-salon

Fotel Hello! – Nowy Styl

Druga kwestia dotyczy doboru tapicerki. Większość producentów oferuje ogromny wybór, jeśli chodzi o faktury, cechy oraz zabarwienie materiału. Możemy tu więc bawić się do woli. Nie zapominajmy jednak o estetyce. Fotel powinien być dopasowany do całej aranżacji wnętrza, na przykład tapicerka powinna nawiązywać do koloru zasłon, albo kontrastować na tle ściany. W tym momencie warto zastanowić się również nad tekstyliami, które pojawią się w naszym wnętrzu. Ich kolor ma dobrze współgrać z fotelem oraz innymi elementami umeblowania.

 Więcej ciekawych modeli do salonu można znaleźć w sklepie Centrum Krzeseł 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj