Najmodniejsze dodatki do ogrodu w nadchodzącym sezonie

0
3174
dodatki do ogrodu-inspiracje-hamak-pleciony-makrama

Za oknem pogoda zmienia się tak szybko, że już nie wiemy, czy to zima, czy wiosna. Z tego powodu coraz częściej zastanawiamy się, jak spędzimy ciepłe dni w tym roku. Doskonale wiemy, że wielu z nas postawi na odpoczynek wśród przyrody we własnym ogródku. Dlatego warto zawczasu przygotować się do porządków w przydomowej przestrzeni.

Oczywiście to jeszcze nie czas na prace na grządkach lub pierwsze nasadzenia, ale przyszedł odpowiedni moment na to, żeby zrobić przegląd akcesoriów do ogrodu i uzupełnić je o brakujące elementy. Można nawet pokusić się o nabycie ciekawych przedmiotów w najmodniejszych wzorach.

Podobnie jak w każdym innym obszarze designu, tak i w przypadku przedmiotów do użytku w ogrodzie pojawiają rozmaite trendy. Na co warto postawić w tym sezonie?

Najważniejsze trendy ogrodowe 2020

Już dawno minęły czasy, gdy ogród był wyłącznie funkcjonalny. Obecnie stanowi wakacyjny odpowiednik salonu, który powinien równocześnie współgrać stylistycznie z budynkiem, jak i zapewniać po prostu piękne, malownicze miejsce do wypoczynku.

Do udekorowania przestrzeni stosuje się rozmaite akcesoria, które również powinny być modne. Jakie trendy będą nam towarzyszyć w tym roku?

Łagodne oblicze błękitu

W grudniu ubiegłego roku firma Pantone ogłosiła nowy kolor, który będzie barwą na nadchodzących 12 miesięcy. Tym razem wybór padł na Classic Blue – uniwersalny, ponadczasowy i po prostu piękny. Projektanci już teraz zaczęli wprowadzać go do modnych wnętrz. Warto jednak zastanowić się nad użyciem go także w ogrodowych przestrzeniach wypoczynkowych.

Ciemny odcień błękitu przywodzi na myśl wakacje, morskie wybrzeże, błogie lenistwo, a przy tym jest niesamowicie elegancki, co wykorzystuje choćby marynistyczny styl Hampton. Trzeba zatem przyznać, że taras lub ogrodowa altana są idealnym miejscem do wykorzystania właśnie tej barwy.

Jak go wykorzystać? Classic Blue może pojawić się na osłonkach doniczek, lampionach, a także na poduszkach, które kładziemy np. na meble ogrodowe z Bazkar.pl.

Wykorzystanie tego typu akcesoriów nie wiąże się z wysokimi kosztami, a pozwala na wprowadzanie dowolnych zmian, gdy akurat zechcemy uzupełnić odcień o inne barwy albo też zapragniemy całkowicie odmienić charakter przestrzeni wypoczynkowej.

plecione-meble-oggrodowe-z-dodatkami-poduszki-classic-blue

Eko w wersji rękodzielniczej – makramy i plecionki w ogrodzie

Drugim istotnym trendem, który zdominował design wnętrza i otoczenia domu, jest eko architektura. Opiera się na stosowaniu naturalnych materiałów, wprowadzaniu roślin do wnętrz, a w ogrodach do stosowania na przykład prostych i pięknych plecionek.

Mogą one przybierać rozmaite formy. Plecionki ze sznurków, tzw. makramy, możemy wykorzystać jako elementy dekoracyjne w altanie (np. łapacze snów) lub wiszące osłony na doniczki. Świetnym przykładem praktycznej makramy ogrodowej może być na przykład wygodny hamak, w którym będziemy się relaksować w promieniach wiosennego słońca.

Oprócz nich nie możemy też zapominać o plecionkach z wikliny lub rattanu, które również cieszą się olbrzymią popularnością. Ludzie szukają modnych i wygodnych mebli plecionkowych już nie tylko do ogrodu – coraz częściej stają się one wyposażeniem oranżerii lub nawet całorocznego salonu.

Tradycyjne rzemiosło i pochodzące z przyrody surowce to jeden z najważniejszych trendów, nieustannie przybierających na sile. Warto zatem pójść za głosem natury i wprowadzić ją również do naszych ogrodowych akcesoriów.

Plastik na cenzurowanym

Omówione powyżej zafascynowanie ekologią jest ściśle związane z kolejnym trendem. Produkty wykonane z tworzyw sztucznych, które nie mogą być poddawane recyklingowi lub są szkodliwe dla środowiska, powoli odchodzą w zapomnienie.

Na ich miejsce pojawiają się nowoczesne elementy wyposażenia i akcesoria z surowców nadających się do recyklingu. Warto zwrócić na to szczególną uwagę nie tylko ze względu na aktualną modę. Troska o dobro naszej planety i ograniczenie produkcji niepotrzebnych śmieci to bowiem nasza globalna odpowiedzialność.

***

Aranżacje ogrodów w nadchodzącym sezonie zapowiadają się pięknie – w intensywnych odcieniach błękitu, z naturalnymi plecionkami i dodatkami.

Pozostaje już tylko czekać aż wiosna rozgości się u nas na dobre, a my będziemy mogli się w pełni cieszyć naszymi prawdziwie eko ogrodami.

Źródło: materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj