Innowacyjne meble akustyczne – co to takiego?

0
4568

Przez tysiące lat człowiek żył i pracował przede wszystkim na zewnątrz. Organizm ludzki jest więc genetycznie przyzwyczajony do naturalnego otoczenia dającego schronienie oraz do jego akustyki, która – dzięki współgraniu różnych elementów – jest doskonale wyważona.  Teraz większość naszego czasu spędzamy we wnętrzach o różnorodnej architekturze. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych systemów aranżacji miejsc pracy jest open space. W biurach tego typu zwykle spotykamy się z dwoma podstawowymi problemami: z wysokim poziomem hałasu i dużym zasięgiem dźwięku, który źle wpływa na pracowników. Dobrym rozwiązaniem stają się meble akustyczne.

Wychodząc naprzeciw temu problemowi, współczesnym trendom i wymaganiom powstała kolekcja Tomka Rygalika SoundRoom. Dzięki niej można osiągnąć równowagę w pomieszczeniu. Znaczenie mają: odpowiednia aranżacja wyposażenia, ścianki, przegrody, stosowane materiały, meble tapicerowane oraz zachowanie proporcji pomiędzy pochłanianiem czy przenikaniem dźwięków. Oryginalny i innowacyjny system mebli biurowych SoundRoom NOTI to kolekcja komplementarnych rozwiązań. W projekcie połączono innowacyjną technologię konstrukcyjną płyt akustycznych z rozpraszającą dźwięk geometrią odwołującą się do rozwiązań stosowanych w studiach nagraniowych.

soundroom

soundroom

soundroom

soundroom

Systemowy projekt różnorodnych przegród pozwala na zagospodarowanie wielu funkcjonalności potrzebnych do pracy. Kolekcja przeznaczona jest do otwartych przestrzeni o charakterze biurowym, w których wykorzystywane są technologie informacyjno-komunikacyjne oraz nowe systemy organizacji pracy i wypoczynku. To inteligentny system wsparcia pracownika w zarządzaniu czasem pracy i jej charakterem. Gwarantuje możliwość konfigurowania różnych przestrzeni i warunków do pracy, co istotnie wpływa na jakość i efektywność oraz dobre relacje pomiędzy pracownikami. Ścianki i małe oazy wnoszą poczucie wydzielenia oraz intymności podczas pracy. Użytkownicy mają swobodę tworzenia dla siebie formalnej i nieformalnej przestrzeni do pracy i wypoczynku.

soundroom

soundroom

soundroom

System mebli wyróżnia zastosowanie pięciu zasadniczych, zunifikowanych wymiarowo i konstrukcyjnie elementów – paneli i możliwość konfigurowania na ich podstawie dowolnych brył mebli. Szereg powstałych z tych konfiguracji foteli, sof, biurek, ścianek działowych, budek telefonicznych pozwala aranżować przestrzeń biurową. Te pięć elementów konstrukcyjnych gwarantuje, że każda nowa konfiguracja SoundRoom będzie lekka, mobilna, łatwa do rekonfiguracji oraz bezpieczna w użytkowaniu. Jakość akustyczna systemu SoundRoom jest potwierdzona wynikami badań. Wyjątkową cechą SoundRoom’u jest zastosowanie w produkcji lekkiego filcu poliestrowego. Włóknina ta z obu stron pokrywa rdzeń wykonany z tekturowego plastra miodu o heksagonalnej komórce. Dzięki pokryciu paneli filcową okładziną nie ma potrzeby dodatkowego tapicerowania. Możecie samodzielnie wybierać faktury i kolory tkanin z wzornika NOTI. Dotyczy to siedzisk i oparć foteli i sof, półek oraz wnętrz budek telefonicznych. Tkaniny te pełnią dodatkową funkcję akustyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj