Hiszpańskie wnętrze w nowoczesnym wydaniu

0
5649
hiszpańskie-wnętrze-inspiracje-przedpokój-wnętrze-dywan-fotel

W pracy projektanta kluczowe znaczenie mają inspiracje. Każda nowa, kreowana przez twórcę przestrzeń to niemal zawsze zbiórka pomysłów i zmodyfikowanych rozwiązań, które już wcześniej pojawiały się w innych projektach. Dzięki kreatywności architekta, te inspiracje nabierają nowego znaczenia. Zmieniają się zatem tak, że nie zawsze da się poznać jej punkt wyjścia. Podobnie stało się w przypadku najnowszego projektu polskiego biura projektowego Studio Organic. Architekci stworzyli nowoczesną przestrzeń, która swoim charakterem przypomina prawdziwe hiszpańskie wnętrze.

Hiszpańskie wnętrze inaczej

Studio Organic, inaczej Studio O. to polska pracownia architektoniczna twórczego duetu Agi Kubus i Grzegorza Goworka. Ich prace wyróżnia wyjątkowe wzornictwo i szczególna dbałość o detale, dlatego cenią się one nie tylko w Polsce, lecz również i za granicą. Ostatni projekt pary nie jest wyjątkiem. Jego zagraniczny właściciel pragnął pod jednym dachem połączyć współczesny design z klimatyczną estetyką Katalonii. W rezultacie powstało wnętrze 170 m² z ponadczasowym wystrojem, zachowane w ciepłych tradycjach hiszpańskiego regionu.

przedpokój-aranżacja-inspiracje-dywan
salon-wnętrze-inspiracje-krzesła-fotele

Hiszpańskie wnętrze – pomysły i inspiracje

Główną inspiracją architektów była bez wątpienia etniczna estetyka Katalonii. Z wielką dbałością pragnęli więc przenieść najbardziej charakterystyczne elementy regionu do wystroju nowego projektu. W taki sposób do apartamentu przeniknęły opływowe kształty, subtelna kolorystyka w ciepłych odcieniach i szlachetne materiały. Cała koncepcja zawiązała się na pomyśle otwartej przestrzeni, dlatego zaprojektowaną ją z myślą o swobodnym przepływie energii.

salon-inspiracje
hiszpańskie-wnętrze

Przestronne wnętrze udało się stworzyć dzięki dużym metrażom oraz odpowiedniemu układowi. Dlatego ta przestrzeń pozwala poczuć się, jak w prawdziwym pałacu, z jednym wyjątkiem – jest on wyjątkowo przytulny, a nawet kojący. Hall, kuchnia, salon i sypialnia łączą się w amfiladzie. Każde pomieszczenie wchodzi w subtelny dialog z kolejnym, zapraszając przestrzenią tarasów ozdobionych zielenią. Całość jest subtelna i pełna nienachalnej elegancji.

hiszpańskie-wnętrze-łazienka

Podział stref

W tym projekcie zachowano również tradycyjny podział na strefy, pojawiła się tu otwarta przestrzeń dzienna oraz schowana, intymna strefa nocna. Część dzienna składa się z dużego salonu, który płynnie przechodzi w kuchnię z jadalnią. Sercem kuchni jest duża wyspa, która oprócz swojej podstawowej funkcji separacji przestrzeni, umożliwia kulinarne eksperymenty w większym gronie.

Schowana od oczu prywatna część apartamentu to również przestrzenne pomieszczenie, które oprócz dużego łóżka, mieści w sobie kącik relaksu oraz dwa dodatkowe pomieszczenia – garderobę oraz prywatną łazienkę.

łóżko-inspiracje-studio-o-projekt

Źródło: materiały prasowe, Studio O.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj