Gustowne kartki okolicznościowe i notesy

0
3043

Początkiem Suska & Kabsch było kilkadziesiąt świątecznych kartek rozesłanych znajomym. Obecnie marka ma na swoim koncie kilkanaście wzorów kartek okolicznościowych i notesów. Poznajcie dwie Poznanianki i ich papierową historię.

kartki okolicznościowe

Kartki okolicznościowe

Asia Suska i Marta Kabsch poznały się w liceum i od tego czasu bardzo chciały razem pracować. Hobbystycznych projektów było wiele, aż w końcu jeden z pomysłów zaczął przeradzać się w biznes. Kilka miesięcy chodziła mi po głowie myśl, żeby stworzyć linię kartek okolicznościowych. Przy każdych urodzinach i ślubach znajomych dramatem było znalezienie gustownej i nowoczesnej kartki do życzeń. Asia od razu zapaliła się do tego pomysłu i zaczęłyśmy działać – wspomina Marta. Kartki okolicznościowe Kartki okolicznościowe

Siła znajomych i przyjaciół

Marka miała swoją premierę w święta Bożego Narodzenia, kiedy dziewczyny postanowiły wysłać do znajomych i kilku czasopism autorskie gwiazdkowe kartki okolicznościowe. Akcja miała mieć charakter promocyjny, równolegle ruszyły kanały w mediach społecznościowych i landing page. Działalność przez kilka miesięcy nabierała rozpędu. Pierwsze nakłady kartek Asia i Marta sprzedawały głównie wśród znajomych. Powstało także kilka projektów na indywidualne zamówienia, m.in. zaproszenia na chrzciny i śluby.

kartki okolicznościowe

kartki okolicznościowePo miesiącach testowania drukarni i papierów dziewczyny postanowiły uruchomić sklep internetowy. Kolejnym celem była sprzedaż w punktach stacjonarnych. Nieśmiało obserwowałyśmy piękne sklepy w Polsce i zagranicą sprzedające nowoczesne produkty papiernicze czy akcesoria do domu – opowiada Marta. Kiedy w końcu odważyłyśmy się wyjść do niezależnych concept store’ów z naszą ofertą, właściwie od razu otrzymałyśmy bardzo pozytywny feedback i pierwsze zamówienia. Kartki okolicznościowe i notesy Suska & Kabsch można teraz kupić m.in. w krakowskim sklepie Papierniczeni, poznańskiej kwiaciarni Kwiaty i Miut, w Slou w Warszawie czy berlińskim concept storze z polskim designem, No Wodka.

kartki okolicznościowe

kartki okolicznościowe

Uniwersalne kolekcje

Kartki Suska & Kabsch wyróżnia brak przypisania do konkretnych okazji. Poszczególne wzory, w zależności od preferencji, mogą sprawdzić się na śluby, urodziny czy chrzciny. Większość projektów przedstawia autorskie patterny, m.in. modne terrazzo. Kolekcja vintage to z kolei bardziej klasyczne propozycje. Znajdziemy w niej stare ilustracje ptaków i kwiatów. Są równie uniwersalne i nadające się na wiele okazji. Ambicją dziewczyn jest propagowanie wręczania kartek bez okazji. Dzisiejsza komunikacja opiera się na smsach, whatsappach i messengerze. Otrzymanie wiadomości napisanej odręcznie czy pocztówki z pozdrowieniami z wakacji jest wydarzeniem! – mówi Marta. Marzy się nam, żeby ludzie częściej sięgali po papier. To zdecydowanie bardziej trwała i – nie boję się tego powiedzieć – romantyczna forma przekazywania myśli.

kartki okolicznościowe kartki okolicznościowe

Asia i Marta cały czas rozwijają swoje portfolio pracując nad nowymi produktami. W najbliższych planach mamy oczywiście kolekcję kartek świątecznych. Chcemy także wprowadzić zupełnie nowe produkty. Będą to papiery do pakowania czy bileciki do prezentów – opowiada Marta. Pracujemy też nad indywidualnymi zamówieniami z pogranicza brandingu i komunikacji i mam nadzieję, że wkrótce będziemy się mogły pochwalić rezultatem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj