Biało-zielona łazienka, głównym akcentem projektu

0
2212
biało-zielona-łazienka-inspiracje-płytki-wanna

Każde wnętrze to unikatowy zbiór kolorów, faktur i materiałów, które projektant starannie dobiera, by spełnić potrzeby swojego klienta. Ta formułka działa, opierając się o kilka podstawowych zasad tworzenia spójnej i miłej dla oka przestrzeni. Jedną z takich jest wyważone stosowanie wszystkich elementów poprzez określenie głównych motywów i akcentowych. Tak na przykład jaskrawa biało-zielona łazienka stała się akcentem pastelowego projektu całego domu! Zobaczmy, co ciekawego wyszło spod ręki autora tego projektu.

Biało-zielona łazienka akcentem projektu

Wnętrze, o którym dziś mowa, znajduje się w Antwerpii. Jego autorami są architekci z lokalnego biura projektowego Atelier Dialect. Ich zadaniem była aktualizacja dotychczas istniejącej przestrzeni, która przecierpiała gruntowną metamorfozę poprzedniego twórcy. Jak mówią sami projektanci, ich interwencję poprzedzała praca innego architekta, dlatego już od samego początku musieli pogodzić się z ograniczeniami podjętych wcześniej decyzji.

Koncepcja i zmiany

Z powodu iż poprzedni architekt już dokonał mnóstwo zmian we wnętrzu domu, postawiono na wprowadzenie niewielu modyfikacji estetycznych w projekcie. Jedną z takich było nowe wyposażenie łazienki i jej niestandardowy układ. A więc łazienka i główna sypialnia znajdują się w jednym pomieszczeniu. Część sypialni to prosta minimalistyczna przestrzeń z łóżkiem, jednak łazienka wyróżnia się nico bardziej charakterystycznymi rozwiązaniami.

Po pierwsze na jej środku znajduje się duża metalowa wanna owinięta panelami ze stali lustrzanej. Uzupełnia ją wiszącą metalowa umywalka. Po drugie – ściany pokrywają białe podłużne płytki z wyłączeniem rzędu czarnych biegnących wzdłuż podstawy ściany. Najbardziej w oczy rzuca się kolor wnęki na prysznic i toaletę – postawiono zatem na intensywny odcień zieleni.

Reszta wnętrza

Pozostałe pomieszczenia apartamentu mogą pochwalić się bardziej neutralną paletą kolorów. Króluje tu beż, biel i tradycyjna szarość. Wszystko zaprojektowano w najlepszych tradycjach minimalizmu, jednak nie obeszło się bez kilku artystycznych ozdób i dekoracji. Meble, których użyto w aranżacji, przypominają dzieła lat 80. i dodają wyjątkowego klimatu wnętrzu. Co ciekawe, każdy element użyty w tym projekcie wydaje się pochodzić z innej epoki, jednak odpowiednio zagospodarowane w całości tworzą piękną eklektyczną całość.

Źródło: materiały prasowe, Atelier Dialect

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj