Duński styl we wnętrzach sprzyja kreatywności

4
2458
poczekalnia-inspiracje-duński-styl

Wiele współczesnych firm starannie próbuje pobudzać i rozwijać kreatywność swoich pracowników, ich niekonwencjonalne myślenie oraz nieszablonowość w działaniu. W podobny sposób funkcjonuje KERN Innovations – agencja kreatywna, gdzie rodzą się twórcze wizje z pogranicza architektury, technologii i designu. Ich powstaniu sprzyja duński styl we wnętrzach siedziby firmy w Monachium, wyposażonych głównie w meble BoConcept.

Duński styl we wnętrzach agencji kreatywnej

Opisując swoją firmę, założyciel KERN Innovations używa określenia „multidyscyplinarne laboratorium kreatywne”. To podejście doskonale wyrażają wnętrza głównej siedziby, urządzone w sposób, który nie może nie przyczyniać się do powstawania nietuzinkowych pomysłów. Królują tu głównie industrialne elementy, które uzupełnia duński styl mebli.

zdjęcie-inspiracje-drewniany-blat-krzesło-boconcept-praca-biuro-kreatywna-agencja zdjęcie-inspiracje-drewniany-blat-krzesło-boconcept-praca-biuro-kreatywna-agencja

Duński styl w industrialnym wnętrzu

Industrializm siedziby czyta się od samego wejścia. Całe wnętrze przenika duch surowości zakładów przemysłowych. Podobne wnętrza stanowią wyzwanie dla architekta, ponieważ wysokość pomieszczenia, posadzki i mnogość stalowych konstrukcji są trudne do zaadaptowania pod przyjazne środowisko pracy. Autorzy projektu z powodzeniem wypełnili to zadanie, uzupełniając wnętrze przytulnymi duńskimi detalami.

biuro-agencji-kreatywnej-wystrój-industrialny-przytulne-wnętrze-duński-styl biuro-agencji-kreatywnej-wystrój-industrialny-przytulne-wnętrze-duński-styl

Kluczowym pomieszczeniem, które zwraca na siebie uwagę w KERN Innovations stała się sala konferencyjna. Jej głównym akcentem jest odrestaurowane wyposażenie stacji transformatorowej z początku XX wieku. W takim wnętrzu dodatki są zbędne, dlatego na środku postawiono jedynie stół i krzesła o prostych kształtach.

sala-konferencyjna-inspiracje-industrialny-styl-minimalizm-białe-ściany

A jak zaaranżowano resztę siedziby?

Urządzając wnętrze siedziby firmy KERN Innovations, architekci postawili głównie na faktury. Kolor okazał się zbędny. Królują tu głównie czerń i biel, a jedynym akcentem jest żółta kanapa. Jak już wcześniej wspominaliśmy, większość mebli użytych w realizacji projektu pochodzi spod znaku BoConcept. Ich duński styl i minimalistyczny design organicznie wpisał się w koncepcję wnętrza. Warto zwrócić uwagę na to, że wszystkie meble nie pochodzą z jednej kolekcji, więc wyglądają różnie. Jednak mimo wszystko pięknie komponują się ze sobą i tworzą spójną całość z pomieszczeniem.

biuro-workspace-inspiracje-biel szczegóły-tekstylia-inspiracje-krzesło białe-wnętrze-industrialny styl-duński-czerń

Dodatki i tekstylia

Warto zauważyć, że mimo użytych mebli, wnętrze wciąż wygląda surowo i bez odpowiednio dobranych dodatków może wydawać się zimne i nieprzyjazne. Żeby więc zniwelować ten efekt, do wnętrza dodano rośliny, które odświeżają wystrój. Z kolei poduszki, koce oraz dodatki w postaci dywanów, wazonów czy też obrazów i grafik dopełniają wnętrza.

Źródło: materiały prasowe, BoConcept

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj