Drewno na ścianie – aranżacja salonu z deskami porozbiórkowymi

2
9107

Drewno jest jednym z najbardziej popularnych oraz najpiękniejszych materiałów wykorzystywanych do wystroju wnętrz. Drewno na ścianie jednak nie jest oczywistym rozwiązaniem. Drewniane wykończenia w naturalny sposób komponują się w każdym wnętrzu, dodając mu charakteru, więc my spróbowaliśmy tą dekoracją ozdobić ścianę właśnie.

Drewno na ścianie

Stylem, kolorem oraz strukturą możemy dopasować do indywidualnego charakteru wnętrza. Skupimy się dzisiaj na jednym aspekcie: drewno na ścianie. Ten rodzaj dekoracji na ścianie jest często używany przez architektów, jako dominujący akcent dekoracyjny. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskujemy we wnętrzu przyciągający wzrok element (focus point) o oryginalnym i niepowtarzalnym stylu. Do zastosowania drewna na ścianie możliwości jest wiele – lamele, klepki parkietu, mozaika, gotowe panele drewniane, boazeria oraz surowe deski.

Przedstawiamy aranżację nowoczesnego salonu, do którego wprowadziliśmy właśnie taką niesamowitą ścianę telewizyjną ozdobioną deskami – u nas są to niepowtarzalne stare deski porozbiórkowe o nieoczywistym charakterze i historii!

Nie ukrywam, że wyczekiwaliśmy tego materiału z niecierpliwością ponieważ do tej pory jedynym elementem dekoracyjnym w salonie była lampa Heaven.

drewno na ścianie

Montaż drewnianych desek na ścianie

W pierwszej kolejności należało wykonać podkład pod deski. Płytę OSB przykleiliśmy do ściany, aby następnie przykleić do niej deski. Na koniec deski przybite zostały dodatkowo do płyty maleńkimi gwoździkami.

Ważne jest to, że producent PaulBunyan®, od którego zamawialiśmy deski, po otrzymaniu od nas wymiarów ściany docina deski przed dostawą idealnie pod wymiar. Dodatkowo układa je w odpowiedni sposób i dostarcza je nam ponumerowane w kolejności do układania. Tak to powinno wyglądać – nic jest przypadkowe. Po prostu montujemy deski według projektu, jaki został dla nas przy zamówieniu przygotowany.

drewno na ścianie
Płyty OSB przyklejone do ściany, jako podkład do klejenia i przybijania desek
drewno na ścianie
Kanał do TV czy gniazda trzeba obmierzyć, tak aby odpowiednio wyciąć otwory w deskach
drewno na ścianie
Na koniec deski przybijane są malutkimi gwoździkami do płyty

Stare deski porozbiórkowe

Materiał, który wykorzystaliśmy to deski porozbiórkowe. Wybraliśmy je między innymi dlatego, że są one niepowtarzalne. Zobaczcie sami ten kolor i usłojenie, które nigdzie indziej się nie powtórzą. Oczywiście jest też bardziej nowoczesne podejście do drewna we wnętrzu, ale nas urzekła wersja desek z historią.

drewno na ścianie
drewno na ścianie

Ten oryginalny styl starych desek tworzy się poprzez nierzadko wieloletniemu wystawieniu na warunki atmosferyczne: słońce, deszcz oraz wiatr, to dzięki temu uzyskuje się ten naturalny rustykalny efekt. 
Gwarancja oryginalnej i niepowtarzalnej dekoracji ściany. Bez nudy! Stare porozbiórkowe deski wprowadzą do wnętrza rustykalny klimat, ocieplając nowoczesne wnętrze każdego salonu, wnosząc to coś. 

Na tle starych desek pięknie komponują się dekoracje z dmuchanego szkła, rośliny czy po prostu dodatek w postaci drewna konikowego. My postanowiliśmy zawiesić na ścianie obraz w pasującym odcieniu. Zdradzę małą tajemnicę, że ten obraz to nic innego jak wycinek tapety Londonart oprawiony w ramę 🙂

Wybarwień desek jest kilka więc to od Was zależy, jakie wybierzecie.
Koniecznie napiszcie w komentarzach, jakie są Wasze wrażenia. Warto zauważyć, że rozwiązań z zastosowaniem starego drewna we wnętrzach jest o wiele więcej. To nie tylko drewno na ścianie, ale również na suficie czy blacie kuchennym lub łazienkowym. Ale tych rozwiązań jeszcze nie testowaliśmy.

drewno na ścianie

Jak się Wam podoba takie rozwiązanie? Pewnie nie każdy zdecydowałby się na drewno na ścianie. To zrozumiałe, ponieważ nie jest to element obojętny i bardzo przykuwa uwagę. Ja jednak nie będę bała się sięgać po to rozwiązanie przy projektach aranżacji wnętrz dla moich klientów. Efekt wow moim zdaniem murowany. A jakie jest Wasze zdanie?

2 KOMENTARZE

  1. Drewno staje się coraz to bardziej popularne jeśli chodzi o aranżację ścian i podłóg. Coraz bardziej się przekonuje, że wygląda to fenomenalnie. Śliczne zdjęcia i estetyczny, czytelny wpis 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj