Design po przejściach

0
2732

“Design po przejściach”, czyli drugie życie przedmiotów za którymi kryje się niesamowita historia. Docenił je zespół Patyna, czyli eksperci od przedmiotów w stylu retro i prekursorzy idei, która ma na celu wprowadzić vintage do naszych wnętrz.Pomysłodawca Patyny to Emilia Obrzut, która docenia kunszt przedmiotów “z duszą” i posiada świetne wyczucie estetyki. Docenia potencjał i niepowtarzalność rzeczy, którym daje drugie życie.

 Zaczęło się zwyczajnie, gdy podczas dekorowania swojego mieszkania postanowiła wnieść do środka elementy vintage, szybko powstał więc pomysł, aby przekuć pasję w sposób na życie i biznes. Projekt został dokładnie przemyślany, a autorzy, którzy go tworzą są prawdziwie zakochani w stylu retro. To kolekcjonerzy nadzwyczajnych unikatów, łowcy pereł powojennego wzornictwa i miłośnicy renowacji starych przedmiotów. To prekursorzy polskiego designu, który nabiera w tym miejscu głębokiego znaczenia.

Ponadczasowe formy rodem z PRL-u, dekoracje, meble o których świat zapomniał, ale w których możemy dojrzeć ukryty potencjał i dać im drugą szansę. Patyna to showroom, w którym swoje miejsce mają wyłącznie prawdziwe perełki, przedmioty kolekcjonerskie, których nie znajdziesz na półce w zwykłym sklepie. Nie są ometkowane popularną nazwą sklepu czy też nazwą katalogową produktu. Nie są też powtarzalne, nie zobaczysz drugiego takiego samego egzemplarza. Masz natomiast pewność, że jesteś w posiadaniu jedynego, unikalnego okazu. Masz też przekonanie, że ma on swoją duszę i historię sięgającą kilkadziesiąt lat wstecz. Kiedyś stary klamot, teraz zjawiskowy, przyciągający uwagę eksponat.

Dzięki takim inicjatywom, jakie prowadzi zespół Patyna, zapomniane przedmioty stają się coraz bardziej pożądane przez ludzi. Grono fanów vintage stale się poszerza i nie chce przestać. To świetna alternatywa polecana indywidualistom, ludziom, których punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla jednych piękne, dla innych może trochę dziwne, ale właśnie o to w tym chodzi, by umieć dostrzec te niezwykłe przedmioty.

Rozejrzyj się dookoła, wejdź na strych u dziadków, zejdź do piwnicy rodziców i zacznij odkopywać stare meble oraz przedmioty, które przykryła dziesięcio centymetrowa warstwa kurzu. Prawdziwe skarby można znaleźć właśnie w takich miejscach. Może i Ty znajdziesz coś, co zapiera dech i nie pozwoli oderwać od siebie oczu?

fot: Eliza Dunajska i Max Zieliński, Magdalena Dziurzyńska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj