Design dla dzieci na Łódź Design Festival

0
2028

Łódź Design Festival to jedno z naszych ulubionych wydarzeń. Nie dość, że merytorycznie zawsze stawia sobie poprzeczkę wysoko, to także inwestuje w najmłodsze pokolenie. W czasie najbliższej edycji, która właśnie się zaczyna, warte uwagi są warsztaty dla dzieci. To im poświęcimy kilka słów

Warsztaty dla dzieci na Łódź Design Festival

Cykl podróże architektoniczne

Na tych warsztatach dzieci będą „podróżować” przez nasz kraj i świat w celu poznania najbardziej charakterystycznych dzieł architektonicznych powstałych w ostatnim czasie. Po krótkim wykładzie dotyczącym danego obiektu uczestnicy zbudują makiety wcześniej pokazanego obiektu. Będą też mogli zaprojektować własną budowlę. Poprzez warsztaty będą poznawać różnorodność świata architektury oraz doskonalić swoje umiejętności manualne.

Łódź Design Festival

W gąszczu ulic i budynków

Gąszcz ulic i budynków tworzy pewną strukturę miasta. W nawiązaniu do książki – znanego duńskiego urbanisty Jana Gehl’a – pt. „Życie między budynkami”, wspólnie z dziećmi organizatorzy zastanowią się, czego potrzebuje człowiek w tym gąszczu. Jak chcielibyśmy spędzać czas w mieście? Jakie rodzaje wypoczynku i rekreacji możemy zaproponować dla ludzi w mieście, aby życie między budynkami było dla ludzi przyjemniejsze? Warsztat rozpocznie się od prezentacji idei, koncepcji i realizacji przyjaznych przestrzeni miejskich, następnie dzieci zrealizują na makietach przestrzeń według swojej koncepcji na wybranym fragmencie swojej najbliższej przestrzeni.

warsztaty dla dzieci Łódź Design Festival

Archi-zagadki przyrodnicze

Jaką architekturę można odnaleźć w przyrodzie? Czy mrówki mogą być inżynierami? W jaki sposób może zainspirować architektów piana morska? Czy budynki mają szkielet? Wszystkie te zagadki, oraz wiele innych, rozwiążą dzieci na warsztatach. Wspólnie z organizatorami zbudują fantastyczne budowle inspirowane światem natury!

Archizagadki Łódź Design Festival

Warsztaty ilustracji z Karolem Banachem na Łódź Design Festival

Warte uwagi są warsztaty dla najmłodszych prowadzone przez znakomitego polskiego ilustratora Karola Banacha, podczas których każdy z uczestników będzie mógł stworzyć z powycinanych dużych kształtów papieru, m.in. części tułowia, ręki czy nogi, tzw. „pattern” – wzór, jaki tylko podpowie dziecku wyobraźnia. Następnie ze wszystkich powstałych kawałków zostanie złożony gigantyczny „ludzik” o długości kilku metrów. Do ozdabiania dzieci wykorzystają technikę kolażu, przy użyciu m.in. bibuły, ale również kolorowych papierów, pasteli, kredek, flamastrów i markerów.

Twórz, jak prawdziwy Artysta!

„Twórz jak prawdziwy artysta!” to warsztaty ceramiczne stworzone z myślą o dzieciach. Gotowe prace wykonane z gliny młodzi uczestnicy będą ozdabiać, inspirując się pomysłami i technikami stosowanymi przez wybitnych malarzy, które posłużą do stworzenia własnego dzieła ceramicznego. Tak, tak, wykorzystamy w ceramice techniki malarskie i będziemy się przy tym świetnie bawić! Powstałe w ten sposób prace będą po warsztatach zabezpieczone bezbarwnym szkliwem i wypalone, dzięki czemu po odbiorze pozostaną trwałą i użytkową pamiątką dla biorących udział w warsztatach… kto wie, być może przyszłych artystów.

warsztaty z ceramiki dla dzieci

Więcej warsztatów dla dzieci można znaleźć tu: www.lodzdesign.com/program-2/warsztaty-dla-dzieci

Źródło: www.lodzdesign.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj