Czyste powietrze. Inspiracja kolorami czystego nieba z troski o nasz klimat.

0
1348

Czyste powietrze jest dla nas najważniejszym aspektem do życia! IKEA od lat wdraża globalną strategię zrównoważonego rozwoju People & Planet Positive i dokonuje realnych zmian na świecie w trosce o planetę. Najnowsza kolekcja FÖRÄNDRING została wykonana ze słomy ryżowej, tradycyjnie wypalanej po zbiorach, co znacznie przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza. Produkty dostępne w sklepach od 2 stycznia, pomogą nam wprowadzić do wnętrza modne odcienie niebieskiego – inspirowane kolorami czystego nieba, ale również zrobić krok w stronę wyborów bardziej przyjaznych dla klimatu. Dodatkowo zachęcamy was do zapoznania się z kolekcją ze względu na kolory przewodnie. Pamiętacie jak pisaliśmy o najmodniejszym kolorze sezonu?Jesteśmy ciekawi zatem, czy przemyciliście ten odcień do swojego wnętrza! Jeśli nie, macie okazję teraz!

Seria FÖRÄNDRING, ekologiczne podejście

Seria FÖRÄNDRING, po szwedzku oznacza nic innego jak „zmiana”, to 16 wyjątkowych produktów, które zostały wykonane z odpadów słomy ryżowej. Czego możemy się spodziewać w serii? W kolekcji znajdziemy plecione dywaniki, bieżniki oraz oryginalne klosze do lamp wiszących, które świetnie sprawdzą się w salonie. To nie wszystko, dodatkowo dekoracyjne plakaty ścienne, nawiązujące do motywu powietrza, które wprowadzą powiew świeżości do wnętrza. Następnie pudełka do przechowywania o ciepłych barwach pozwolą nam mieć potrzebne drobiazgi zawsze pod ręką. Kolekcja FÖRÄNDRING zachwyca nie tylko swoim ekologicznym pochodzeniem! Zwróciliśmy uwagę również na piękny i niepowtarzalny kształt, który jest zasługą ręcznego wykonania przez rzemieślników z Północnych Indii. Nie bez znaczenia są także użyte w kolekcji odcienie. „Kolory w tej serii przechodzą od ciemnoniebieskiego do jasnoniebieskiego i obrazują obecną sytuację związaną ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza. Także nadzieję na bardziej optymistyczną przyszłość, to wyraziste i przejrzyste niebieskie niebo” – dodaje Iina Vuorivirta, Projektantka IKEA.

Czyste powietrze

Czyste powietrze. Ikea przyjazna dla klimatu

Słoma ryżowa jest surowcem regularnie wypalanym po zbiorach. Wiecie, że to znaczna przyczyna zanieczyszczenia atmosfery i niebezpiecznego poziomu smogu w dużych miastach? Na przykład do takich miejsc należy New Delhi i w jego okolice. Z troski o klimat w 2018 roku IKEA uruchomiła inicjatywę „Better Air Now”. Jej celem jest zaprzestanie praktyki spalania słomy ryżowej i tym samym przyczynienie się do poprawy jakości powietrza. IKEA realizuje swoje postanowienia poprzez wykorzystanie tego surowca do produkcji artykułów wyposażenia domu. Pierwsze sukcesy tej inicjatywy można będzie zobaczyć właśnie w kolekcji FÖRÄNDRING.
Kolekcji towarzyszy misja, którą już od kilku lat IKEA kieruje się we wszystkich swoich działaniach. Dlatego do 2030r. firma planuje stać się biznesem w pełni cyrkularnym. Oznacza to, że będzie oparta wyłącznie na czystej energii i wykorzystującym odnawialne lub odzyskane surowce.

IKEA a czystość powietrza w naszych domach

W asortymencie IKEA możemy znaleźć produkty, które bezpośrednio przyczyniają się do poprawy czystości powietrza w naszych domach. Jednym z przyjaznych środowisku artykułów są zasłony GUNRID, wykonane z materiału pokrytego fotokatalityczną powłoką na bazie minerałów. Aktywowana światłem dziennym powłoka rozkłada cząstki typowych zanieczyszczeń powietrza w domu. Seria FÖRÄNDRING podobnie jak zasłony odpowiada na aktualne potrzeby świata, jednocześnie wprowadzając do naszych domów przyjazny dla klimatu design.

Kolekcja pojawi się w sklepach IKEA i na IKEA.pl już od 2 stycznia 2021r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj