Brad Pitt projektuje meble- Oto pierwsza kolekcja

0
3641

Brad Pitt oprócz tego, że jest znanym amerykańskim aktorem, okazuje się być również projektantem mebli, który właśnie wypuścił na rynek swoją pierwszą kolekcję. Składają się na nią: stoły, krzesła, łóżko i marmurowa wanna.

Brad Pitt

Brad Pitt i Frank Pollaro

Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie, a mianowicie od tego, że sam zapragnął zamówić sobie biurko u znanego designera Franka Pollaro. Przekazując swoje hobbystyczne szkice projektów, bardzo szybko okazało się, że posiada talent, który jest warty uwagi i wspólnej współpracy wychodzącej z inicjatywy Franka Pollaro.

„Zainteresowanie wnętrzarstwem rozwijam od 1990 roku” – przekonuje Brad Pitt i mówi, że największe zainteresowanie designem pojawiło się jeszcze na studiach, kiedy to wymigując się od języka francuskiego udał sie na kurs z projektowania mebli.

1.-Brad-Pitt-for-Pitt-Pollaro.-Biały-fotel.j

2.-Stół.-Brad-Pitt-for-Pitt-Pollaro

Kolekcja Pitt-Pollaro

Praca nad projektem trwała cztery lata. Kolekcja, która jest edycja limitowaną i na którą składają się stoły, krzesła, marmurowa wanna i łóżko właśnie została zaprezentowana w jednej z nowojorskich galerii Chelsea. Jest oznaczona specjalnym znakiem i podpisem twórców, co świadczy o jej autentyczności i oryginalności. Reklamuje je slogan: „Zaprojektowana przez Pitt’a, zbudowana przez Pollaro. Wyprodukowana w USA”. Cała kolekcja utrzymana jest w minimalistycznym stylu inspirowana art deco i bauhausem. Meble są nowoczesne i przeznaczone dla zamożnego klienta. Ich cena zaczyna się od 45 dolarów za fotel, a największą kontrowersję wzbudza wanna, która wykonana jest z wysokiej jakości marmuru, a wyglądem przypomina popielniczkę.

3.-Stół-szklany.-Brad-Pitt-for-Pitt-Pollaro

4.-Okrągły-stół.-Brad-Pitt-for-Pitt-Pollaro

5.-Marmurowa-wanna.-Brad-Pitt-for-Pitt-

6.-Mebel.-Brad-Pitt-for-Pitt-Pollaro

8.-Łóżko-małżeńskie.-Brad-Pitt-for-Pitt-Pollaro.

 Źródło: Dezeen 

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj