Lodziarnia Dudek z Mielca jedną z najpiękniejszych na Świecie

1
6009

Konkurencją dla lodziarni z Miami, Mediolanu, San Francisco, Vancouver czy Dubaju stała się polska lodziarnia Dudek z Mielca- to właśnie galeria w Mielcu według prestiżowego magazynu Wallpaper jest warta miana najpiękniejszej lodziarni na świecie.

5-lodziarnia-Dudek-z-Mielca

Brytyjski Wallpaper

Wallpaper to jeden najbardziej opiniotwórczych magazynów w Wielkiej Brytanii skupiający się na dizajnie i ogólnie pojętym lifestyle`u. To pismo, które przygląda się największym światowym trendom i dyktuje własne. W zestawieniu najpiękniejszych lodziarni na świecie, Wallpaper umieścił same wyjątkowe miejsce, począwszy od stylowej lodziarnio-kawiarni w Vancouver, historycznej cukierni w Mediolanie, czy muzeum lodów w Miami czy San Francisco. Jednak najpiękniejszą lodziarnią zdaniem prestiżowego magazynu jest polska lodziarnia Dudek zlokalizowana w Mielcu przy ulicy Mickiewicza 24.

1. Lodziarnia Dudek

Pigalopus

Lodziarnia Dudek, czyli galeria w Mielcu została zaprojektowana przez zespół architektów Pigalopus, który postawił na przyjazną przestrzeń w pastelowych barwach. Zaaranżowali oni starą księgarnię, w której osiągnęli ciekawe efekty świetlne poprzez wykorzystanie folii holograficznej nad centralną ladą wyłożoną miętowymi kaflami. Całość wnętrza ozdobiona jest ręcznie wykonanymi detalami, które ocieplają przestrzeń lodziarni. Są głównie donice i ozdoby wykonane z papieru, ale również ręcznie malowane po połowie stołki barowe.

6-lodziarnia-Dudek-z-Mielca

Lodziarnia Dudek z Mielca

Pierwsza lodziarnia Dudek powstała w Szczucinie jeszcze 1986 roku. Dopiero w 2015 roku firma się rozrosła i powstały nowe lokale między innymi w Dąbrowie Tarnowskiej i właśnie W Mielcu. To tu Pigalopus, a konkretniej Karolina Chodur i Malwina Borowiec stworzyły miejsce, które dzięki swojemu minimalistycznym,a  zarazem przyjemnym wnętrzu zyskało miano najpiękniejszej lodziarni na świecie.

galeria w mielcu

4. Lodziarnia Dudek z Mielca

projekt/zdjęcia: Pigalopus / PION

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj