ART EVENT 2017 – sztuka rysunku w IKEA

1
2359

Już w kwietniu w sklepach IKEA pojawi się nowa kolekcja ART EVENT 2017. To 12 limitowanych plakatów z ręcznie narysowanymi motywami autorstwa artystów z całego świata, wśród których znalazła się również polska ilustratorka Joanna Concejo. „Rysunek to fascynująca forma sztuki. Przypomina nam o znaczeniu bycia człowiekiem w świecie rządzonym szybkimi technologiami i rozwojem cyfrowym. Tegoroczne prace są pełne zmysłowości i cielesności. Każdy z artystów w charakterystyczny dla swojej twórczości sposób pozostawił dzięki nim swój ślad” – podkreśla Henrik Most, Dyrektor Kreatywny kolekcji.

Styl serii jest bardzo eklektyczny i różnorodny za sprawą tego, że artyści używają wielu technik – od grafitu, pióra i tuszu, kredek, węgla, akwareli, po gwasz czy pastele. Dwanaście plakatów jest niezwykle zróżnicowanych nie tylko pod względem zastosowanej techniki, ale też indywidualnego wyrazu oraz bardzo osobistego przekazu. Niektóre odzwierciedlają doświadczenia kulturowe i tematy społeczne, a inne chcą po prostu wywołać uśmiech na twarzy widza.

Do stworzenia kolekcji zaproszona została grupa najciekawszych artystów z całego świata, zarówno początkujących, jak i tych z ugruntowaną pozycją. Wśród nich znalazła się mieszkająca w Paryżu Polka, Joanna Concejo. Jej wyjątkowe ilustracje wykonane węglem zainspirowały miłośników sztuki z całego świata. Do tworzenia swoich rysunków Joanna wybiera najbardziej podstawowe materiały: ołówek grafitowy, kolorowe ołówki i kartkę papieru.

W plakacie dla IKEA ART EVENT 2017, Joanna Concejo postanowiła zastanowić się nad swoim zamiłowaniem do spotkań z ludźmi, zwłaszcza w gronie rodziny, wokół stołu, z wielu różnych powodów. „Podczas posiłku, kawy czy herbaty można porozmawiać o swoim dniu lub opowiedzieć jakąś historię”, mówi. „Można również posiedzieć w ciszy i się porozglądać zupełnie bez powodu!” Joanna mówi, że jej rysunek łączy elementy natury z tradycyjną fotografią rodzinną jej dzieci i innych członków rodziny. Ma przedstawiać centralne miejsce jej świata, gdzie wszyscy się gromadzą. „Miejsce będące świadkiem wszystkich naszych codziennych historii, radosnych czy smutnych”.

„To niezwykłe wyróżnienie. Wspieramy Joannę i zawsze jesteśmy dumni z polskich artystów odnoszących międzynarodowe sukcesy. Cieszymy się też, że ilustratorka jest częścią projektu, który udowadnia, że miejscem sztuki jest dom, a nie jedynie galerie czy muzea” – mówi Małgorzata Jezierska, Specjalista ds. PR IKEA Retail w Polsce. Limitowana kolekcja ART EVENT 2017 będzie dostępna od kwietnia br. we wszystkich sklepach IKEA w całej Polsce.

Zdjęcia: materiały prasowe IKEA

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj