Arcadia- modny kolor wiosny 2018

3
5107

Nie od dziś wiadomo, że kolory mają znaczenie. Tworzą nasza rzeczywistośc i często wywołują w nas różne emocje. Mogą drażnić, albo odpowiednio nastrajać.

Czasem poprawiają nasz humor, a czasem są powodem naszej agresji. Są też momenty, kiedy kolor po prostu uspokaja, koi nasze nerwy i pobudza wyobraźnię. Warto wybrać taki, który najlepiej wpływa na nasze samopoczucie. Jednym z nich jest arcadia – modny kolor wiosny 2018.

modny kolor 2018 arcadia

Źródło: bloglovin

Arcadia – modny kolor 2018

Kolor arcadia to wyjątkowe połączenie: odcienie zielonego i niebieskiego, kojarzy się nam z chłodniejszym, czystszym spojrzeniem na las, ale równocześnie na lazurowe, wakacyjne morze. Ma w sobie coś ze stylu retro, ale czerpie też z egzotyki. Kolor arcadia w nowoczesnych wnętrzach cudnie łączy się z wypalonym różem czy odcieniami zieleni i granatu. Z kolei w wydaniu orientalnym kocha towarzystwo roślin i naturalnych materiałów: bambusa, drewna kolonialnego, złota czy skóry. Jest kolorem intensywnym, wprowadzającym energię do wnętrz, szczególnie tych dobrze nasłonecznionych, bo w świetle dziennym prezentuje się najlepiej. To zdecydowanie modny kolor wiosny 2018.

modny kolor

Źródło: designismine

odcienie zielonego

Źródło: myscandinavianhome

Arkadia- kolor wiosny 2018

Źródło: domino

modny kolor

Źródło: bodasyweddings

kolor wiosny 2018

Źródło: brit

kolor arcadia

Źródło: tagesanzeiger

odcień zielonego

Źródło: Pinterest

modny kolor 2018

Źródło: hogardiez

odcienie niebieskiego- arcadia

Źródło: limandlu

Oprócz ekspozycji koloru arcadia na ścianach, w welurowych dodatkach i obiciach, wazonach czy obrazach, kolor ten doskonale wygląda na autorskiej ceramice, która może być użytkowa, ale może też pełnić funkcję kolorystycznych akcentów we wnętrzach stawiających na indywidualizm i naturalne dodatki do wnętrz. Nadchodzi czas autorskich płytek ceramicznych, tych ręcznie robionych i szkliwionych czy ręcznie wykonanych, ceramicznych umywalek i wanien w tym kolorze.

arkadia- odcień zielonego i niebieskiego

Źródło: Ozdobnik / DaWanda.pl

modny kolor odcień zielonego

Źródło: MLY Studio / DaWanda.pl

kolor wiosny 2018- połaczenie zielonego i niebieskiego

Źródło:10FingersArt. / DaWanda.pl

odcienie zielonego- kolor wiosny

Źródło: Artkafle / DaWanda.plodcienie zielonego- arcadia- kolor wiosny 2018

Źródło: Decoria / DaWanda.pl

3 KOMENTARZE

  1. Sama uwielbiam zielony kolor w pomieszczeniach ale ten odcień szczególnie. Po pierwsze jest nietypowy i nieszablonowy. Po drugie pasuje do wielu róznych barw. Sama w salonie połączyłam do z beżem i bielą. Występuje u mnie w dodatkach:
    zasłonach
    poduchach na kanapie
    mam również kilka wazoników na szafce w tej barwie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here