Akademeia High School- designerska szkoła w Warszawie

2
8930

Akademeia High School to szkoła, która słynie z wysokiego czesnego i designerskiego budynku na warszawskim Wilanowie. Sam budynek mieści się przy ul. Ledóchowskiej 2 na półtorahektarowej działce, a jej inwestorem jest firma Tacit Investment.

akademeia

akademeia_jks4266

akademeia_jks4511

Akademeia High School

Założycielem szkoły Akademeia High School jest Andrzej Dethloff, który przez 10 lat prowadził w Warszawie firmę doradztwa edukacyjnego, przygotowującą uczniów do matury brytyjskiej.  Podobny system również przyjęto w Akademeia High School. Szkoła ma koncentrować się przede wszystkim na uczniach i ich rozwoju. Cała przestrzeń budynku zaprojektowana jest w taki sposób, aby stymulować do działania i kreatywnego myślenia.

W szkole najważniejszy jest uczeń i wszystko toczy się wokół niego. Nauczyciele są moderatorami dyskusji, która ma umożliwić swobodną komunikację między młodzieżą i zachęcać do uczenia się od siebie nawzajem. Wszystko to ma ułatwić owalny stół, który zastąpił tradycyjne ławki i krzesła. 

akademeia szkoła

akademeia_jks4146-pano

akademeia_jks4603

akademeia_jks4621-pano

 

Projekt i budowa szkoły

W konkursie, który zorganizował inwestor wraz z przedstawicielami szkoły najlepszym projektem wykazała się firma medusa group, która konkurowała z firmą WWAA i Kanior Studio.  Zaproponowała ona budynek w kształtcie podkowy z zielonym dziedzińcem służącym do nieformalnych, rekreacyjnych spotkań. Po części miało to stanowić nawiązanie do architektury Oksfordu czy Cambridge.

Budowa szkoły trwała 12 miesięcy, a oddano ją do użytku we wrześniu 2017. W całym projekcie przewidziano miejsce na: studio fotograficzne, salę muzyczną, studio nagrań, audytorium teatralne i strumentów pracownię artystyczną. Są w niej głównie 12 osobowe klasy przewidziane dla 300 licealistów. W założeniu jest również, że zechcą oni spędzić czas w szkole również poza zajęciami lekcyjnymi, stąd pomysł na liczne wspólne niewielkie przestrzenie, które mają umożliwiać naukę, czy rozwój swoich pasji. 

Choć nauka w szkole jest dosyć kosztowna, bo trzeba za nią zapłacić blisko 100 tysiecy złotych za pierwszy rok- można liczyć na stypendia, które oferuje szkoła. Moga one nawet w całości pokryć koszty utrzymania ucznia w Akademii High School.

medusa-group

nowoczesna-szkoła

nowoczesna szkoła w warszawie

british school warszawa

nowoczesna szkoła wilanów

wilanów nowoczesna szkoła

Akademeia High School

Akademeia High School warszawa wilanów

Akademeia High warszawa

Akademeia High wilanów

Warszawa Akademeia High

Zdjęcia: medusagroup

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj