Odkurzacz wodny – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0
4756

Każdy piękny dom potrzebuje konkretnej pomocy – niezawodnego odkurzacza, który dotrze wszędzie. Fala zainteresowania robotami jeżdżącymi po podłodze już minęła. Na horyzoncie pojawił się jednak nowy cel – odkurzacz wodny. W obliczu smogu na dworze, okresu grzewczego w mieszkaniach i szerzących się alergenów postanowiliśmy zgłębić temat. Stawiamy na polskie marki, więc przyglądamy się kilku modelom, zanim na któryś się zdecydujemy. Zelmer czy MPM?

Jak wybrać odkurzacz wodny?

Oczywiście możemy dokonać wyboru na podstawie koloru modelu! Żartujemy, choć wygląd jest ważny. Wszystkie dostępne na rynku odkurzacze wodne polskich marek wyglądają całkiem nieźle. My jednak chcemy porównać kilka bardzo konkretnych parametrów. Oto trzy odkurzacze, które będziemy analizować, zanim któryś kupimy: ZELMER ZVC323PB, ZELMER ZVC011P, MPM MOD-30.

odkurzacz wodny

Generalnie głównym założeniem odkurzacza wodnego jest oczyszczenie naszego otoczenia i wydmuchanie powietrza wolnego od kurzu i roztoczy. Podczas zakupu warto więc zwrócić uwagę na filtr wodny, dzięki któremu zanieczyszczenia trafiają do pojemnika z wodą. Wiele osób przechodzi szok, gdy po weekendowym sprzątaniu taki odkurzacz potrafi znaleźć jeszcze bardzo dużo nieczystości. Kolejnym kryterium, którym możemy się kierować to moc odkurzacza. Wybrane przez nas posiadają moc wyjściową od 850W (MPM), przez 1500W (czerwony ZELMER) i 1600W (fioletowy ZELMER). MPM wypada więc troszkę gorzej. Na końcu zostawiamy sobie wygląd. W końcu jesteśmy od tego, by oceniać także design! Każdy z wymienionych odkurzaczy jest jak połączenie odkurzacza piorącego ze zwykłym workowym. Nam do gustu przypadły jednak modele ZELMERA ze względu na bardziej ergonomiczne kształty. MPM wygląda jednak dość przemysłowo.

Dom wolny od roztoczy

Wszystkie wybrane przez nas odkurzacze wyposażone zostały w filtr HEPA – bardzo gęsty filtr będący skuteczną barierą dla prawie wszystkich zanieczyszczeń. Skutecznie usuwa on najmniejsze drobiny kurzu, bakterii, większości wirusów, odchodów roztoczy oraz pleśni. Z kolei filtr wodny, w każdym z wybranych przez nas odkurzaczy, zasysa brud do pojemnika z wodą. Powietrze wydostające się na zewnątrz odkurzacza jest nawilżone. Jest to więc wielka zaleta dla astmatyków i alergików lub osób posiadających w domu zwierzęta.

Pachnący odkurzacz

Ostatnim już argumentem przemawiającym za zakupem odkurzacza wodnego jest zapach, który unosi się w mieszkaniu podczas odkurzania. Możemy bowiem do wody w zbiorniku dodać olejek naturalny o dowolnym aromacie. Oprócz dobrze odkurzonych podłóg zyskamy czyste powietrze o zapachu lawendy, sosny czy drzewka mandarynkowego.

 Jeżeli twoje porządki wymagają użycia większego sprzętu czyszczącego lub zajmujesz się sprzątaniem zawodowo, sprawdź profesjonalne odkurzacze przemysłowe oraz inne urządzenia czyszczące dostępne w sklepie fachwar.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here