12 wyjątkowych foteli w stylu vintage

0
4210

Fotele vintage

Pogoda sprzyja wieczornym godzinom spędzonym w ukochanym fotelu. Na myśl przychodzi nam więc klimat vintage. Ten trend we wnętrzach jest cały czas żywy i w ostatnich latach wciąż się umacnia. Wracamy z sentymentem do wnętrz zapamiętanych z dzieciństwa, kiedy odwiedzaliśmy babcie i, nie zdając sobie z tego sprawy, siadaliśmy na fotelach 366 projektu Chierowskiego. Dziś szukamy starych mebli, oddajemy je do renowacji, zachowując najlepszy design lat 50, 60 i 70. W tym wpisie skupiamy się na fotelach, które dodają wnętrzom duszy.

Ma-Mak

Te piękne fotele z historią tworzą siostry mieszkające we Wrocławiu. Od lat ich pasją jest znajdowanie unikatowych mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Nie chcą, żeby najpiękniejsze przedmioty kończyły swoją historię na zapomnianych strychach i śmietnikach, dlatego postanowiły je ratować. Dzięki ich działaniom choć cześć świetnego designu lat 50, 60 i 70 opuści piwnice i strychy i ponownie zawita na salony.

Giętus

Maczek 

Fotel klubowy

Pracownia Reborn

R E B O R N jest osobistą odpowiedzią na to co proponuje twórczyni tej marki samo życie – to nie tylko praca, ale styl życia. Idea, którą realizuje wyrasta bezpośrednio z aktualnych trendów proekologicznych.

366 Chierowskiego

Vintage witchnwatchman

 Muszelka 

Fotelownia

Ich celem jest ratowanie starych, zapomnianych, a jednocześnie pięknych stylowo mebli od zakończenia żywota na śmietniku lub w przydomowym piecu. „Pacjenci” pochodzą głównie z lat 50, 60, 70. Zdarzają się również starsi „rekonwalescenci” z czasów Art Deco. Wszystkim starają się zapewnić drugą młodość, aby dalej mogli zachwycać swą ponadczasową formą.

Uszak

Uszak

Fotel w stylu skandynawskim

Renovator

Twórców Renovatora oryginalność przedmiotów z zeszłego stulecia stała się inspiracją do zajęcia się nimi zawodowo. Interesujące ich meble znajdują na terenie całej Europy. Specjalizują się w meblach, głównie Mid Century i Art Deco.

Para foteli klubowych

Fotele “Varsovia”

Fotele “Varsovia”

Para foteli kubełkowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here