Zachwycające lampy Lindsey Adelman – ręcznie dmuchane szkło, metal i organiczne formy

1
6125

W ostatnim czasie bardzo modne stały się lampy wykonane z metalu i ręcznie dmuchanego szkła. Odkąd na rynku można zakupić wiele lamp inspirowanych projektami najlepszych projektantów na Świecie, warto pamiętaj jacy genialni projektanci stoją za tymi oryginalnymi dziełami. Przedstawiamy Wam lampy projektu Lindsey Adelman. Są zachwycające, bardzo oryginalne a ich forma potrafi nadać charakteru całemu wnętrzu.

Lampy Lindsey Adelman to maksymalny efekt WOW

AGNES CHANDELIER – 10 BULBS fot. Lauren Coleman

 BRANCHING BB.07.45 fot. Lauren Coleman

BURST BU.05.02 fot. Lauren Coleman

Lindsey Adelman to amerykańska projektantka, która specjalizuje się w oświetleniu i należy do grona najciekawszych i najbardziej cenionych twórców w tej dziedzinie. Pracownia i warsztat założone w 2006 roku mieszczą się w przestronnym lofcie na Manhattanie. Lindsey Adelman współpracuje z wieloma nowojorskimi rzemieślnikami, a jej lampy prezentowane są w renomowanych galeriach na całym Świecie. Projekty zobaczymy w Nilufur w Mediolanie, BDDW w Nowym Jorku czy w Cooper Hewitt National Design Museum.

Szklane kule, metalowe dyski, łańcuchy, sznury

CLAMP CL.01.0 fot. Lauren Coleman

 CUSTOM KNOTTY BUBBLE CHANDELIER  fot. Lauren Coleman

Genialne w lampach projektu Lindsey Adelman jest to, że przy zakupie gotowego wzoru  mamy dodatkowy wpływ na jego finalny wygląd. To od nas zależy, jak ustawimy lampę i jaką ostatecznie przyjmie formę. Koncept zachęca do własnoręcznego przygotowania żyrandoli i lamp. Wspieranie nurtu DIY przysporzyło jej wielu zwolenników i naśladowców.

Koszt zakupu lampy to kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów jednak dla koneserów liczy się to, że każdy egzemplarz jest inny jednak równie imponujący.

 Szkło przezroczyste, barwione, złocone, matowe lub przyciemniane

DROP SYSTEM DS.24.01 fot. Lauren Coleman

DROP SYSTEM DS.47.01 fot. Lauren Coleman

KINGDOM KDA.51.01 fot. Paul Barbera

Dodaną wartością zakupu lampy może być to, że od Lindsey Adelman otrzymamy szczegółową instrukcję przygotowania projektu zamiast gotowego produktu. Zapoznając się z instrukcją, uzyskamy wskazówki, jak krok po kroku sposoby przygotować lampę. Dostaniemy również pełną listę niezbędnych elementów, które można zakupić w którymś z wybranych sklepów w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsi mieszkańcy mają ułatwienie w postaci  podpowiedzi, np. w którym z konkretnych serwisów można zakupić potrzebne elementy.

Od wielu lat Lindsey Adelman Studio dzieli się swoim sukcesem, wspierając Fundację Robin Hood, która walczy z ubóstwem w Nowym Jorku.

Mogę Wam przyznać, że nie ma lamp, które wywarłyby na mnie aż takie wrażenie – to jest po prostu efekt WOW!

ZapiszZapisz

1 KOMENTARZ

  1. Zawsze jak myślę że nie można wymyślić już niczego nowego w oświetleniu to trafiam na taki wpis 😉 Niesamowite pomysły doskonale uzupełniające wnętrza … ech kolejny remont? / ;p

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj