WXCA znów zaskakuje – Pole Mokotowskie wypięknieje!

0
2195

WXCA zadba o nowy wygląd Pola Mokotowskiego i podzieli Stołeczny Park Centralny na strefy aktywności specjalnie na użytek mieszkańców Warszawy i osób przejezdnych.

WXCA-Pole-Mokotowskie

WXCA nie zwalnia tempa!

WXCA to pracownia, która jest nam już dobrze znana, dzięki rewitalizacji Bulwarów Wiślanych, które zmieniły się w piękną przestrzeń z funkcjonalną i piękną architektonicznie koncepcją nadbrzeża Wisły. Wcześniej pracownia WXCA zasłynęła z równie pięknych i udanych projektów dotyczących Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Historii Polski na Cytadeli.

WXCA

Wszystko wskazuje na to, że ówczesne Pole Mokotowskie czeka podobna metamorfoza, dzięki której miejsce zyska na swojej atrakcyjności i bardziej otworzy się na mieszkańców Warszawy. Znajdzie się tu miejsce do odpoczynku i do aktywności fizycznej oraz umysłowej, a także specjalne miejsce do grillowania.
W koncepcji nowej wizualizacji Pola Mokotowskiego założono przyłączenie bezdrzewnej łąki po dawnej bazie MPO, a być może nawet zainstalowanie fontanny czy oczka wodnego.

WXCA-Pole-Mokotowskie-wypięknieje

Miejsce podzielone na strefy

Do wyjątkowych stref, które zostaną zaprojektowane na użytek mieszkańców- trzeba bez wątpienia zaliczyć również strefę ciszy. Będzie ona służyła do tego, by w spokoju móc poczytać książkę, czy inną lekturę wartą uwagi. To wyjątkowy atut otwartej, publicznej przestrzeni, z którego zapewne wiele osób wśród zgubnego zgiełku ulic będzie chciało skorzystać.
Są to miejsca, które cieszą dużym uznaniem i których na ogół bardzo nam brakuje.

Pole-Mokotowskie-podzielone-na-strefy

Co jeszcze się zmieni na Polu Mokotowskim?

Podkreślona zostanie piesza aleja idąca od strony ronda Jazdy Polskiej do ulicy Żwirki i Wigury, z której dzięki nowej kładce w rejonie GUS-u będzie można podziwiać warszawski skyline. Oprócz tego- również przy tym samym rondzie powstanie pawilon, w którym poznamy historię parku. Dowiemy się w nim również z jakimi problemami zmaga się aktualnie miasto Warszawa. Powstanie też pawilon, który będzie się składał z dwóch pięter i wodnych kurtyn- ten z kolei zostanie zlokalizowany przy największym stawie w parku.

Oczywiście nie zabraknie placu zabaw dla dzieci, wybiegu dla psów i górki saneczkowej.
Całość wygląda bardzo obiecująco, więc mocno trzymamy kciuki za udany przebieg realizacji tych zmian!

nowe-pawilony-na-Polu-Mokotowskim

nowy-projekt-WXCA

Zdjęcia: naszemiasto.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here