Zachwyć się światłem! IV. edycja wystawy 
VIVA light, SLAMP z kolekcją „The Lightning Archives”

0
3239

Podczas przyszłotygodniowych targów arena Design lampy zaprojektowane przez Studio Job będzie można zobaczyć na wystawie VIVA light. W strefie FORUM dyrektor kreatywny marki Slamp Luca Mazza i Job Smeets – jeden z autorów projektów prezentowanych w Poznaniu będą z kolei dyskutować o potrzebie współpracy obu środowisk: twórczego i biznesowego.

Studio Job stanowi duet projektantów, Job Smeets i Nynke Tynagel. Można ich określić, jako pionierów kultury współczesnej, którzy zmieniają powszechne postrzeganie sztuki i designu. Poruszają się w duchu renesansu, a swój styl definiują jako „New Gothic” Zaprojektowane przez nich przedmioty, to przełamujące stereotypy nowe opowieści. Projektanci tworzą dzieła sztuki, czerpiąc przy tym z klasycznego, popularnego oraz współczesnego designu oraz sztuk wizualnych. W projektach zmierzają w kierunku czegoś nowego, a jednocześnie starają się, by ich idee były przyswajane przez odbiorców bez względu na granice geograficzne.
W swojej pracy projektanci koncentrują się na dostarczaniu jedynych w swoim rodzaju
i nigdy wcześniej nie widzianych produktów, które łączą sztukę z projektowaniem
i redefiniują obszar pomiędzy tymi dwoma światami.

Pomiędzy czernią a bielą, światłem a ciemnością, sztuką a designem, obrazem
a obiektem, delikatnością a siłą, konwencją a prowokacją, dystansem
a zaangażowaniem. Wieloznaczne kontrasty są myślą przewodnią tegorocznej wystawy VIVA light, która od czterech lat towarzyszy arenie DESIGN.

W tym roku w ramach ekspozycji prezentującej wyjątkowe oświetlenie będzie można zobaczyć kolekcję „Lightning Archives” zaprojektowaną przez Studio Job dla marki SLAMP. Kultowe lampy, ubrane w archetypowe, ale zarazem groźne wzory Hioba, doskonale będą prezentować się na tle czarno-białych fotografii Szymona Brodziaka. Szymon Brodziak, to uznany na świecie fotograf z Poznania. To pierwszy Polak i najmłodszy artysta, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele prestiżowych nagród w kraju i zagranicą m.in. Prix de la Photographie Paris 2016 czy Fashion TV Photographers Awards 2013.

Natomiast 7 marca o godz. 13.00 Luca Mazza – dyrektor kreatywny marki Slamp i Job Smeets ze Studia Job w strefie FORUM, podczas panelu dyskusyjnego moderowanego przez historyka i krytyka projektowania dr Krystynę Łuczak-Surówką, będą rozmawiać o potrzebie współpracy projektanta z producentem i oczekiwanych przez obie strony efektach.

Na wystawie VIVA light w tym roku zaprezentowane zostanie oświetlenie takich marek jak m.in Slamp, Emandes, Melogranoblu, Quasar, Ligne Roset, Lumini, Secto Design, Nyta, Barrisol, Original BTC oraz marki Fontini,Tal, Lithoss.

Partnerem wystawy jest firma Hurst & Lech by Barrisol, Jung, Freifrau, Janua.

ZapiszZapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj