Zabytkowy hotel w szwajcarskich górach

0
1757
zabytkowy-hotel-schody-inspiracje

Urządzanie wnętrz hotelowych to nieco inny kierunek projektowania, który kieruje się własnymi zasadami. Nie mniej jednak pomieszczenia hotelowe mają wiele wspólnego z wnętrzami, w których funkcjonujemy na co dzień. Szczególnie ciekawe są stare rezydencje. Jedną z takich wpadła nam w oko. Jest to zabytkowy hotel w szwajcarskich Alpach. Wykończony naturalnym drewnem budynek robi wrażenie i ma absolutnie swój charakter!

Zabytkowy hotel z historią

Bürgenstock Hotel & Alpine Spa funkcjonuje od ponad stu lat. Jego historia zaczęła się w 1873 roku. Standardy tego miejsca sprawiły, że po dziś dzień hotel cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów i gości. W 2017 roku Bürgenstock przeszedł gruntowny remont, co tylko wzmocniło jego pozycję na rynku hotelowym jako wyznacznika trendów.zabytkowy-hotel-elewacja-szwajcarja-kamień

Charakter i wyposażenie hotelu

Hotel znajduje się w samym centrum górskiego kurortu Bürgenstock nad przepięknym Jeziorem Czterech Kantonów niedaleko Lucerny. Takie usytuowanie sprawia, że każde z 82 pokoi i 20 apartamentów posiada niesamowity widok na ten cud natury.

zabytkowy-hotel-schody-inspiracjedrewno-podłoga-orzech-deski-hotel-inspiracje

Za renowację obiektu odpowiedzialna jest brytyjska pracownia architektoniczna MKV Design. Podczas gruntownego remontu wykorzystali między innymi:

  • lokalny górski kamień;
  • deski podłogowe z orzecha amerykańskiego;
  • dąb i marmur w wykończeniu mebli;
  • włoskie i szwajcarskie dodatki.

Naturalne drewno to wizytówka tego miejsca. Jednak szczególnego klimatu nadają mu dwustronne, mosiężne kominki oraz wygodne siedziska przy oknie. Z takim podejściem do aranżacji wnętrza, zabytkowy hotel zyskał więc nowy charakter.

schody-we-wnętrzu-drewniane-z--orzecha-inspriacje-zabytkowy-hotel drewno-góry-widok-okna-inspiracje

Zabytkowy hotel i lokalne atrakcje

Czym zabytkowy hotel Bürgenstock wyróżnia się spośród innych hoteli tej klasy? Przede wszystkim wrażenie robi opcja połączenia apartamentów znajdujących się na najwyższej kondygnacji. Tworzy się w ten sposób gigantyczny apartament z sześcioma sypialniami, z prywatnymi kuchniami i jacuzzi dla każdego z pokoi.

spa-łazienka-inspiracje-drewno-biel-kamień

Poza tym przy hotelu znajduje się trzypoziomowe SPA Alpine, które łączy się z nim za pomocą szklanego chodnika i stanowi azyl spokoju oraz relaksu. Jest to kompleks kilku apartamentów, gabinetów zabiegowych i basenów. Jaka kombinacja to właściwie wszystko, by odpocząć w totalny sposób!

Źródło: materiały prasowe, MKV Design

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj