Wielkanocne nakrycie stołu – trendy 2019

2
3861

Wiosnę czuć już w powietrzu – nie da się tego ukryć. Wielkimi krokami zbliża się też do nas Wielkanoc i o niej także już myślimy. Dlatego postanowiliśmy pochylić się nad dekoracją stołu wielkanocnego w takim stylu, by pachniał wiosną i zaskakiwał świeżością. Nakrycie stołu może być minimalistyczne, ale też bardzo bajkowe. Może opływać złotem i srebrem lub zaskakiwać naturalnością i rustykalnym stylem.

Nakrycie stołu proste w formie i kolorystyce

Czarne i białe dekoracje, utrzymane w surowym, a jednocześnie delikatnym stylu – tak prezentuje się pierwszy trend nadchodzących świąt. Geometryczne zające i ażurowe misy z metalu idealnie dopełnią więc wystrój awangardowych wnętrz, ale nie tylko. Proste dodatki odnajdą się również w każdej przestrzeni z elementami skandynawskiego i industrialnego designu. Takie nowoczesne dzieła niezobowiązująco wypełnią niewielkie przestrzenie, a duże salony wzbogacą o atrakcyjne akcenty.

nakrycie stołu wielkanocny królik

Figurka Paperbunny, home&you, 79 zł

patera we wzorki

Patera Piloso, home&you, 59 zł

dzbanek w kropki

Dzbanek Piloso, home&you, 99 zł

Złota kura znosząca srebrne jajka

Najbliższa Wielkanoc oczaruje bogactwem. Kolejny z kierunków tegorocznych inspiracji świątecznych jest bowiem znacznie mniej skromny. Dominuje w nim wszystko to, co się świeci. Złoto czy srebro? Oba kolory dozwolone! Wybieramy więc ten, który lepiej wkomponuje się w istniejące już w domu aranżacje. Błysk luksusu, cekiny, diamenty i kryształy w każdym kącie – Wielkanoc i nakrycie stołu będzie elegancka, jak nigdy dotąd.

wielkanocny wianek ze srebrnymi jajkami

Wianek Glam Eggs, home&you, 99 zł

różowy obrus żakardowy

Obrus żakardowy Fable, home&you, 139 zł

zlota kura

Figurka Hahn, home&you, 119 zł

Kolorowe, bajkowe aranżacje

Inspiracją dla autorów kolejnej koncepcji musiał być stół wyjęty prosto z uczty w Krainie Czarów! Znane wielkanocne postacie stają tym razem w jednym szeregu z kwiatami, motylami i zabawnymi dodatkami. Jeśli wiosenne święta są dla Ciebie okazją do wprowadzenia koloru i uroku do wnętrza domu, ta stylistyka Cię przekona. Barwne dekoracje, głównie w pastelowych odcieniach błękitu i różu umilą Wielkanocne śniadanie, a bajkowe zające na rowerach i dowcipne sceny uwiecznione na zastawach rozweselą świąteczną atmosferę.

homeandyou różowy królik

Pojemnik Helen, home&you, 59 zł

Kwiat Pearlo Egg, home&you, 39 zł

podstawka pod jajka

Patera na jajka Helen, home&you, 79 zł

Natura w na stole

Brązy i zielenie odzwierciedlające ostatni z trendów tegorocznej Wielkanocy. Łączą w sobie tradycję świąt i nowoczesny charakter modnych wnętrz. Dyskretne dekoracje, w których dominuje drewno, nadają pomieszczeniom naturalną, niewymuszoną estetykę. Domieszki sianka i zieleni na białych elementach przypominają o spokojnym, refleksyjnym obliczu Wielkanocy. Upiększyć możemy nimi mieszkania zarówno utrzymane w rustykalnym stylu, jak i miejskie – o bardziej współczesnej specyfice.

duża drewniana kura

Figurka Woodenhen, home&you, 49 zł

wielkanocny wianek zielony żółty

Wianke Uovo, home&you, 59 zł

Podkładka Gerbera, home&you, 17 zł

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here