Tubądzin Design Days 2018 – inspiracyjne spotkanie poświęcone przestrzeni 
i architekturze

0
4539

Wczorajsze spotkanie w ramach Tubądzin Design Days w Warszawie odbyło sie pod hasłem „Przestrzeń rzuca wyzwanie”. Było to ostatnie z ośmiu spotkań, organizowanych przez Ceramikę Tubądzin w różnych częściach Polski.

Tubądzin Design Days to autorski projekt firmy. Cykliczne spotkania mają na celu wymianę inspiracji z osobami, które w codziennej pracy korzystają z produktów Ceramiki Tubądzin. Tym razem wraz z architektami i projektantami rozmawiano o kreowaniu przestrzeni w ciekawych wnętrzach Trybuny Honorowej Toru Służewiec.

Rola zapachu w projektowaniu

Podczas spotkania rozmawialiśmy także o roli zapachu we wnętrzu. Marta Siembab – pierwsza w Polsce senselierka – przekonywała, że przestrzeń zaprojektowana zapachem daje odbiorcom poczucie nieuchwytnego, a jednak wyraźnie odczuwanego komfortu. Co więcej, także uniwersalne wartości i pojęcia takie jak luksus, siła czy piękno można uszeregować i przełożyć na wrażenia zapachowe.

 W ramach Tubądzin Design Days producent pokazał oczywiście wachlarz nowych kolekcji, zaprojektowanych przez zespół z myślą o najnowszych trendach, w zupełnie nowym w ofercie Tubądzina formacie. Płytki mają rozmiar 33×90 cm, zostały uzupełnione mniejszymi elementami o różnorodnych kształtach – heksagonalnych, romboidalnych.

„Poszczególne kolekcje, choć handlowo oddzielne, można ze sobą łączyć. Dzięki temu możemy eksperymentować nie tylko z rozmiarem, ale przede wszystkim z powierzchnią” – opowiada Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin.

Tubądzin Design Days

Tubądzin Design Days

„W kolekcjach zostały zestawione ze sobą powierzchnie gładkie ze strukturami tworzącymi efekt 3D, zarówno delikatnymi, lekko wyczuwalnymi pod palcami, jak i mocnymi, geometrycznymi. Płytki są inspirowane kamieniami, gipsem oraz tynkiem. Znajdziemy w nich dużo delikatnych, monochromatycznych barw, ale także wyrazistych kolorów łączonych z gładką, satynową bielą. Kolekcje są bogate w elementy uzupełniające jak listwy: stalowe, miedziane, złote, czy szklane” – dodaje.

Nie zabrakło prezentacji płyt wielkoformatowych z kolekcji Monolith.

Tubądzin Design Days

Podczas Tubądzin Design Days goście mieli także wziąć udział w konkursie prezentując swoją wizję wykończenia elewacji budynku. Nagrody stanowiły wyjazdy na wrześniowe Targi Cersaie w Bolonii.

Tubądzin Design Days

Tubądzin Design Days

Tubądzin Design Days

Jestem w 100% za stawianiem się na takich spotkaniach. Są to niebywałe okazje na rozmowy podczas których dochodzi do wymiany opinii i inspiracji między architektami, projektantami i producentami materiałów wykończeniowych.
Dodatkową wartością Tubądzin Design Days są zapraszani prelegenci, którzy rzucają inne spojrzenie na tematykę poszczególnych spotkań.

Tubądzin Design Days

Za przyjemność siedzenia na zewnątrz zadbała firma NOTI zapełniając przestrzeń m.in. designerskimi fotelami Tulli projektu Tomka Rygalika.

Mieliśmy okazję już drugi raz w wydarzeniu uczestniczyć – było równie fajnie jak w 2016 roku – dziękujemy za zaproszenie! Organizatorzy zapewniają, że kolejna edycja Tubądzin Design Awards już za dwa lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here