TON zdobywa nagrodę Red Dot za nowy Collection Box

1
2225

Podczas tegorocznej edycji Red Dot Design Awards firma TON zaimponowała komisji selekcyjnej materiałami komunikacyjnymi. W połowie sierpnia TON otrzymał tytuł Zwycięzca w kategorii Communication Design 2018 w kategorii Collection Box za nowy komplet wzorników i katalogów. Ponad 8 600 projektów z 45 krajów rywalizowało o nagrody w tym roku.

Red Dot dla TON

Red Dot TON Collection Box

Red Dot TON Collection Box

„Nagroda jest zawsze doskonałym potwierdzeniem, że nasza praca zmierza we właściwym kierunku. Cieszymy się, że uznanie zdobywają nie tylko nasze produkty, ale także nasza strategia komunikacji „- powiedział Jan Juza, dyrektor marketingu TON. „Opracowanie w Czechach  materiałów dla wielu grup docelowych w ponad 60 krajach, to wymagające zadanie i wymaga dużo czasu i przygotowań” – dodaje Juza. Prace nad nowym katalogiem i boxem z wzornikami, które zaprezentowane zostały 17 kwietnia 2018 roku podczas Salone del Mobile, rozpoczęły się zaledwie kilka miesięcy po opublikowaniu poprzedniego katalogu, czyli jesienią 2016 roku.

Katalog TON 2018

Red Dot TON Collection Box Red Dot TON Collection Box

Szata graficzna to dzieło praskiego studia Marvil, a konkretni ludzie to Pavel Zelenka, Jiří Karásek i Tereza Pavelková. Koncepcja nawiązuje do dwóch poprzednich edycji. Czytelnik powinien poznać portfolio produktowe TON i wybór dostępnych materiałów, ale także poznać markę, jej filozofię i wartości. W tym wydaniu  TON zaprosił fotografa Dušana Tománka, aby uchwycił w obiektywie atmosferę produkcji i produktów. Zdjęcia prezentują atmosferę procesu produkcji i otaczającego krajobrazu w duchu steampunk, gatunku bazującego na obłokach pary, podobnie jak technika ręcznego gięcia drewna wykorzystywana przez TON. Zdjęcia produktów są dziełem Martina Chuma i zostały zrobione w oryginalnych halach produkcyjnych TON. Stylizację wykonała Michaela Tomišková, prezentowany w katalogu wybór oświetlenia i akcesoriów  głównie czeskich projektantów i marek, to jej wybór. Trzecim fotografem, który pracował nad materiałami video był Lukáš Pelech.

TON Collection Box

Red Dot TON Collection Box

Red Dot TON Collection Box

Collection Box zawiera wzorniki kolorów i gatunków drewna oraz próbki tkanin i skór, główny katalog produktów TON oraz katalog referencyjnych realizacji TON, ze wskazaniem projektantów i lokalizacji.

Nas poszczególne projekty firmy TON szczególnie urzekają, o czym pisaliśmy wcześniej przy okazji Fotela Chips czy kolekcji foteli Alba.

Źródło: Materiały prasowe TON

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj