Inspirujące spotkanie z Alexem Guflerem w TON

0
2762

Alex Gufler urodził się we włoskiej miejscowości Merano, dziś jednak żyje i pracuje w Wiedniu. Studia zaczął w szkole dla jubilerów w niemieckim Pforzheim, ale od roku 2003 skupił się na wzornictwie przemysłowym. Studiował je na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu pod kierunkiem prof. Borka Sipka, prof. Rosse Lovegrovea, prof. Hartmuta Esslingera i prof. Paola Piva. Od 2004 roku współpracował przy projektach AWS Design w Wiedniu. Był uczestnikiem wystaw w Cologne, Pure Austrian Design w ramach wystawy BLICKFANG w Tokio, 100% East – Designfair w Londynie, Pure Austrian Design na Designblock w Pradze i Barcelonie.

Tym razem sam Alex Gufler opowiedział o procesie tworzenia kolekcji Alba. Do tapicerowania foteli i innych modeli używane są sprężyny kieszonkowe i formowana pianka PUR. Ta technologia pozwala zapewnić kształt i wytrzymałość siedziska nawet podczas intensywnego używania fotela, dając jednocześnie doskonały komfort siedzenia. W połączeniu z ponadczasowym kształtem, fotel ten może być ulubionym towarzyszem posiłków przez wiele lat.

Harmonijne kształty i podwyższone oparcie predysponują fotel klubowy Alba do odpoczynku w salonie lub zatłoczonym lobby hotelowym. Wybierając swój model, nie bój się grać kolorami, możesz wybrać inny odcień tapicerki na wewnętrzną i zewnętrzną stronę siedziska. Możesz wybierać również z nowych kolorów i typów materiałów, w tym ekskluzywnej skóry Elmo.

Zupełnie inaczej odbiera się doznania związane z użytkowaniem mebla jeśli mieliśmy możliwość poznać jego twórcę. Podczas spotkania w TON nie tylko wysłuchałam ciekawej historii lecz także doświadczyłam komfortu siedzenia a w mojej głowie powstało wiele nowych pomysłów na meblowanie nowych projektów wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj