Tom Dixon gwiazdą Warsaw Home 2018

0
3057

Warsaw Home łączy siły z Tomem Dixonem, jednym z najlepiej rozpoznawalnych designerów naszych czasów.

Tom Dixon na Warsaw Home

Tom Dixon na Warsaw Home

Na targach Warsaw Home od początku stawia się nie tylko na prezentowanie najlepszych polskich i zagranicznych marek wnętrzarskich, ale także na spotkania z najbardziej znanymi projektantami naszych czasów.

Tom Dixon na Warsaw Home

W 2016 roku gościem specjalnym był Karim Rashid, kontrowersyjny „Książę Plastiku”, którego wykład przyciągnął do Nadarzyna prawdziwe tłumy. Gwiazdą II edycji wydarzenia był natomiast duet Neri&Hu, zeszłoroczny laureat prestiżowej nagrody EDIDA w kategorii „Projektant Roku”. Nie inaczej będzie tym razem, ponieważ siły z Warsaw Home postanowił połączyć Tom Dixon, jeden z najlepiej rozpoznawalnych współczesnych designerów.

Tom Dixon na Warsaw Home

To ogromne wyróżnienie – szczególnie w świetle ostatniej, szeroko komentowanej decyzji projektanta, który w tym roku po raz pierwszy od 15 lat nie wystawi się na Milan Design Week. Podczas Warsaw Home 2018 Tom Dixon nie tylko zaprezentuje najnowszą kolekcję swojej marki, ale także wystąpi z wykładem nawiązującym do hasła tegorocznej edycji, które brzmi SIŁA!

Tom Dixon na Warsaw Home

Jest niewielu współczesnych designerów, do których hasło SIŁA! pasuje tak dobrze, jak do Toma Dixona. Wystarczy spojrzeć na jego portfolio. Brytyjski designer zaczynał przygodę z projektowaniem jeszcze w latach 80., w następnej dekadzie szlifował swoje umiejętności na stanowisku dyrektora kreatywnego kultowej marki Habitat, a później przez 5 lat zarządzał marką Artek, która jest prawdziwą ikoną fińskiego designu. Globalną rozpoznawalność przyniosła mu jednak działalność pod własnym nazwiskiem. Przyczynił się do tego wyjątkowy styl projektanta, wyróżniający się upodobaniem do metali, w szczególności miedzi i mosiądzu, a także umiejętnością tworzenia produktów zarówno o geometrycznych, jak i organicznych formach.

Tom Dixon na Warsaw Home

Dziś Tom Dixon to marka sama w sobie. Designer projektuje zarówno wnętrza, jak i produkty, które można kupić w ponad 60 krajach. Współpracuje też z tak znanymi firmami jak adidas czy IKEA, dla której stworzył niedawno głośną kolekcję DELAKTIG. Jego prace znajdują się także w kolekcjach najsłynniejszych światowych muzeów – w londyńskim Victoria and Albert Museum, nowojorskim Museum of Modern Art czy paryskim Centrum Pompidou.

Tom Dixon na Warsaw Home

#warsawhome

Jeżeli chcecie zobaczyć jego najnowsze produkty i posłuchać, co ma do powiedzenia o SILE!, powinniście się stawić w podwarszawskim Nadarzynie między 4 a 7 października, bo właśnie wtedy odbywają się targi Warsaw Home 2018.

#BlogTour2018

Może się spotkamy? My dodatkowo bierzemy udział w #BlogTour2018 i na pewno nie zapomnimy o szczegółowej relacji dla Was z całego wydarzenia 🙂

Tom Dixon na Warsaw Home Źródło: materiały prasowe Warsaw Home 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj