Koncept cukierniczy Frank Warszawa inspirowany Nowym Jorkiem

0
2695

Frank Warszawa to koncept cukierniczy inspirowany Nowym Jorkiem. Bazuje on na nieznanych w Polsce Amerykańskich słodkościach. Flagowym produktem są kanapki lodowe, znajdziecie tu też między innymi ciastka, torty, tarty, oraz pyszną kawę. Wszystkie pozycje w menu są interpretowane w autorski i nowoczesny sposób przez założycielkę cukierni-Olgę Frankowską.

Cukiernia inspirowana Nowym Jorkiem

Frank Warszawa Frank Warszawa

Identyfikacja wizualna marki została podporządkowana jej charakterowi, który miał łączyć w sobie odważny i nowoczesny styl serwowanych wyrobów cukierniczych z domową atmosferą rodzinnej kawiarni. Przekładając zestawienie tych dwóch przeciwieństw na język graficzny, zdecydowaliśmy się na użycie ciepłych kolorów, przyjemnych w dotyku materiałów i skontrastowanie ich z mocnymi, geometrycznymi formami przestrzennymi. Kolorystyka identyfikacji wizualnej Frank Warszawa ma bezpośrednie przełożenie na kolorystykę wnętrza. Opiera się ona na dominującej przestrzeń intensywnie żółtej podłodze, łososiowym kolorze ścian, wiśniowej szafce oraz czarnym dodatkach. Całość jest uzupełniona dużą ilością naturalnego drewna i miękkimi tkaninami na siedziskach.

Wnętrza Frank Warszawa

cukiernia Frank Warszawa

cukiernia Frank Warszawa

cukiernia Frank Warszawa

Elementy wyposażenia wnętrza zostały zaprojektowane specjalnie dla tego miejsca. Swoim kształtem, tworzą one geometryczny charakter przestrzeni, w której się znajdują. Są to między innymi zabudowa baru ozdobiona pionowymi podziałami, regały z prostokreślnymi i nieregularnymi podziałami, występujące naprzemiennie kwadratowe i okrągłe stołki, oraz przede wszystkim abstrakcyjny logotyp marki w postaci dużego neonu, zajmujący centralną pozycję w lokalu.

Spójna identyfikacja wizualna marki

cukiernia Frank Warszawa

Frank Warszawa

Wszechobecne kaktusy są ważnymi dodatkami, swoją obecnością wprowadzają żywą zieleń, a swoimi wyrazistymi kształtami idealnie uzupełniają geometryczny charakter wnętrza. Frank Warszawa znajduje się na ul. Polnej 18/20.

cukiernia Frank Warszawa

Frank Warszawa

 Projekt wnetrza, identyfikacja wizualna i zdjęcia: Ggrupa projektowa 

Źródło: ggrupa.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here