Targi WZORY na wiosnę 2017 – relacja

0
2273

Miniony weekend należał zdecydowanie do targów WZORY. Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy od sobotniego poranka do późnych godzin wieczornych w niedzielę wypełniony był po brzegi ponadczasowym designem i polskim handmade’m. Targi WZORY propagowały sztukę projektowania użytkowego i młode polskie wzornictwo. 160 wystawców i tłumy zwiedzających – w tym my. Jako patron medialny wspieraliśmy majową edycję targów oraz z przyjemnością podziwialiśmy twórczość utalentowanych polskich projektantów. Tematem przewodnim wiosennej edycji wydarzenia były rośliny. Już od samego wejścia królowały dekoracyjne kompozycje, kwiaty oraz inne rośliny w kolorach soczystej zieleni. Miłośnicy ogrodów i aranżacji roślinnych we wnętrzach opanowali całkowicie tą strefę.

Majowe WZORY uświadomiły wszystkim, że design to dobrze zaprojektowane, użyteczne oraz piękne przedmioty, którymi chcemy się otaczać. Co zrobiło na nas największe wrażenie? Szczerze i bez słodzenia odpowiadamy: wszystko! Zobaczyć mogliście między innymi piękne meble w tym odrestaurowane komody, szafki, stoliki i fotele z lat 90-tych, które dostały drugie życie. Ceramikę, której oryginalne, niebanalne formy, kształty i kolory zachwycały oraz nie dały przejść obok siebie obojętnie. Kolorowe tekstylia w klimacie wiosennym oraz różne dodatki i akcesoria, które upiększają wnętrze i nadają mu wyjątkowego charakteru.

Całe drugie piętro Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy zostało opanowane przez inspirujących i zarażających energią ludzi z DaWanda. Królował tam handmade, ręcznie robione wianki, kilimy, drewniane dekoracje oraz inne designerskie akcesoria. Powstała także strefa przeznaczona dla młodych rodziców, która była cenną inspiracją do urządzenia pokoju dziecięcego. Zwiedzający, którzy byli głodni wiedzy mogli wziąć zupełnie bezpłatnie udział w warsztatach kreatywnych i panelach edukacyjnych.

Targi dostarczyły wiele ciekawych doznań zwiedzającym jak i wystawcom. Wiosenna edycja była mekką młodych designerów i rzemieślników. Co ważne, WZORY to przestrzeń, która rozwija dialog między ludźmi interesującymi się szeroko pojętą sztuką poprzez bezpośredni kontakt. My zaopatrzyliśmy się w kilka perełek i mamy je już w swoich domach. Czekamy teraz z niecierpliwością na kolejną edycję WZORÓW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj