Salon w wersji nowoczesnej – aranżacja pokoju dziennego

1
6939

Aranżacja pokoju dziennego to nie lada wyzwanie. Ma być przecież estetyczny i przestronny, a zarazem funkcjonalny. W dużej mierze to właśnie salon jest wyznacznikiem stylu, jaki wprowadzimy do naszego domu. Co jest istotne podczas urządzania salonu? Co zrobić, by pokój dzienny zachwycał niebanalnym wystrojem? Ważne, aby całość była spójna i komponowała się ze sobą. Nawet najdrobniejsze szczegóły w pomieszczeniu wyznaczają jego charakter.

Sofa Kamila, Super Sofa

źródło: pinterest.com

Dywan, zasłony, poduszki, obrazy, wazony czy lampy – wydawałoby się, że są to jedynie dodatki, a jednak stanowią one dopełnienie naszego salonu. Jeśli chcemy stworzyć wnętrze w stylu nowoczesnym łączmy odpowiednie kolory, materiały oraz ozdoby. Stwórzmy wnętrze zarówno proste, jak i designerskie.

Narożnik Sonia, Super Sofa

źródło: design-milk.com

Urządzając pokój dzienny pamiętajmy, że będzie on pełnił wiele różnych funkcji. To w nim przyjmujemy gości, oddajemy się błogiemu lenistwu, spędzamy czas z najbliższymi. Warto więc, aby był starannie zaprojektowany i abyśmy czuli się w nim dobrze. Zadbajmy o to, by wybrane przez nas meble zapewniały nam funkcjonalność, komfort, były solidnie wykonane, a przy tym stanowiły spójny element aranżacji wnętrza.

Sofa Vesta, SuperSofa

źródło: meandmybentley.tumblr.com

Niedziela. Leżymy wygodnie na kanapie oglądając ulubiony film lub czytając książkę. Brzmi znajomo? Na pewno tak. Pomyślmy jednak na czym konkretnie odpoczywamy. Sofa lub narożnik to główny punkt w salonie, który zajmuje zazwyczaj najwięcej przestrzeni. Wiele osób miesiącami zastanawia się jaki zestaw wypoczynkowy wybrać do pokoju dziennego. Tym razem przedstawiamy rozwiązania dla tych, którzy cenią styl nowoczesny, współczesną linię, a nawet nutę awangardy.

Narożnik Warsaw L, Super Sofa

źródło: home-designing.com

Urządzając salon weźmy pod uwagę metraż, wysokość pomieszczenia i jego kształt. Rozmieszczenie okien i drzwi również powinno być wkomponowane w pozostałą część aranżacji. Nawet mały pokój może wydawać się przestronny, a zarazem przytulny i klimatyczny. Efekt, jaki chcemy uzyskać zależy wyłącznie od nas. Wybierając szarą sofę warto zachować spójną kolorystykę z pozostałymi meblami, decydując się na biały narożnik warto zastanowić się nad kilkoma mocniejszymi dodatkami. Idąc dalej możemy eksperymentować z łączeniami i kontrastami w salonie.

źródło: pinterest.com 

Narożnik Vesta, Super Sofa

Salon jest miejscem, w którym toczy się życie zarówno te leniwe – niedzielne, jak i te szybkie w ciągu tygodnia. To miejsce głośnych dyskusji, śmiechów, ale przede wszystkim oaza spokoju dla domowników. W związku z tym pamiętajmy, że komfort pokoju dziennego jest równie ważny jak jego piękny design. Kierujmy się tym urządzając nasze wnętrza.

Dziękujemy firmie Super-Sofa za pomoc w przygotowaniu artykułu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj