Targi Artystów i Designerów „Nówka Sztuka”: polska sztuka i design w najlepszym wydaniu

0
876

4 i 5 listopada 2023, Pałac Sztuki w Krakowie: To już szósta edycja tego wyjątkowego wydarzenia, które jest prawdziwym świętem kreatywności i sztuki w Polsce – dla miłośników plakatu, grafiki, malarstwa, ilustracji, książek, fotografii, designu i rzeźby. To nie tylko unikalna możliwość poznania prac polskich artystów i dizajnerów, ale również nawiązania z nimi bezpośredniego kontaktu. Taka okazja nie zdarza się często. Tegoroczna edycja to jeszcze większa różnorodność prezentowanych prac, co czyni ją wyjątkową na tle wcześniejszych edycji. 

Nówka Sztuka - Wójcik_Anna_Słońce praży gdzieś na plaży

-W tym roku poszerzyliśmy wydarzenie o sekcję rzemieślników oraz sekcję grafiki warsztatowej. Dla łowców – zaproszone galerie przygotowały specjalnie dobraną kolekcję malarstwa. W trakcie spaceru po 6 galeriach krakowskich będzie można odwiedzić min. wystawę kultowego duetu Studio2 – Darka Vasiny oraz Beti Kotnowskiej w Pałacu Potockich – dodaje Alicja Panasiewicz, organizatorka i prezeska Fundacji Nówki Sztuki.

Współczesna aktualna sztuka: od malarstwa i grafiki, po ilustracje, kolaże, fotografię i nowoczesny design, a nawet … pokazy sztuki tatuowania! Zaprezentują się na Nówce krakowskie galerie sztuki (podczas spaceru odwiedzimy ich siedziby), ale też – po raz pierwszy – rzemieślnicy. Odbędą się również warsztaty kaligrafii, a specjalnie dla dzieci – warsztaty kolażu. 

Program towarzyszący targom to w tym roku: panele dyskusyjne, które pozwolą uczestnikom jeszcze głębiej zanurzyć się w świat polskiej sztuki i designu, warsztaty mistrzowskie czy konsultacje portfolio z uznanymi przedstawicielami środowiska twórczego. Jest to nie tylko nieocenione wsparcie dla młodych artystów będących na początku swojej kariery, ale również budowanie świadomości sztuki i kształtowanie gustów odbiorców. Wydarzenia towarzyszące odbędą się w Pałacu Potockich (Rynek Główny 20). 

Wójcik_Anna_Słońce praży gdzieś na plaży

Nówka Sztuka to przede wszystkim promocja młodych talentów, ale też zachęcanie odbiorców do inwestowania w oryginalne dzieła sztuki oraz unikalne projekty designu. Stąd też organizatorzy stawiają na bezpośredni kontakt między artystami i odwiedzającymi. Sprawia to, że zakup dzieła sztuki jest nie tylko transakcją, ale staje także wyjątkowym doświadczeniem dla obu stron, nadając kupionej pracy dużo bardziej osobisty wymiar i znaczenie. 

W tegorocznych Targach weźmie udział ponad 70 artystów, wybranych przez jury selekcyjne, złożone zarówno z twórców, jak też znawców rynku sztuki, co gwarantuje najwyższy poziom artystyczny tego wydarzenia. Najciekawszej osobowości spośród tegorocznych wystawców Jury przyzna nagrodę w wysokości 10 000 zł z przeznaczeniem na rozwój kariery artystycznej.

Targi potrwają dwa dni (4 i 5 listopada). Artystów będzie można odwiedzać w Pałacu Sztuki (plac Szczepański 4) w godzinach od 11.00 do 18.00. Bilety na wydarzenie dostępne są tutaj: https://tiny.pl/cjq75

Prace zakwalifikowanych twórców będą dostępne również na stronie internetowej Nówki Sztuki (https://nowkasztuka.com/) i to aż do 30 listopada 2023 roku. 

Więcej informacji na temat targów, wystawców, wydarzeń towarzyszących można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Nówka Sztuka 

Nówka Sztuka polska sztuka i design w najlepszym wydaniu

Organizatorem Targów jest Fundacja Nówka Sztuka. Wydarzenie jest częścią festiwalu miejskiego “Sztuka do rzeczy – design w Krakowie” i jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. 

Fundacja Nówka Sztuka powstała w Krakowie w 2016 roku i jako organizacja pozarządowa zajmuje się działalnością non-profit. Głównym celem Fundacji jest  wspieranie i rozwój działań twórczych, wystawienniczych, targowych oraz aktywności związanych z szeroko rozumianą edukacją artystyczną. Wszystkie cele łączy wspólne przekonanie o dużej wartości działań rozwijających i umacniających postawy nastawione na aktywne współdziałanie w rozwoju kultury i sztuki.

Partnerzy Nówki Sztuki: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Fundacja State of Poland, Targowa2, Cricoteka, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych – Pałac Sztuki, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Contemporary LYNX

Kontakt dla mediów: Aga Marszał; 693554035; info@nowkasztuka.com

Źródło: Materiał prasowy organizatora targów „Nówka Sztuka”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj