Święto oryginalnego designu – MOOD CONCEPT 2018

2
2293

MOOD CONCEPT to pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Wnętrza i wzornictwo bez jakościowych kompromisów: lista wystawców potwierdzana przez Stowarzyszenie loveOriginal, najbardziej renomowane marki i butikowy charakter wystaw, spotkania z ekspertami świata architektury i designu. Już teraz warto wpisać do kalendarza: 19 – 21 października, Centrum EXPO XXI w Warszawie.

mood concept

MOOD CONCEPT 2018

„100% original design” – to deklaracja, której złożenie wobec szerokiej publiczności organizatorzy MOOD CONCEPT traktują bardzo poważnie. W związku z tym, w październiku w Centrum EXPO XXI pojawią się tylko marki reprezentujące oryginalne wzornictwo. Gwarantem tej selekcji jest partner strategiczny – Stowarzyszenie loveOriginal, dla którego promocja dobrego designu i kreowanie mody na zakup oryginalnych produktów to cele strategiczne działania. „Jesienią tego roku chcemy spełnić marzenie o wydarzeniu branży architektury wnętrz w Polsce bez kopii czy tak zwanych produktów inspirowanych. Powtarzamy jak mantrę i powtarzać będziemy: szanuj prawa autorskie, nie kradnij, pokochaj oryginał. W zakresie edukacji na temat oryginalnego wzornictwa jest jeszcze w Polsce bardzo dużo do zrobienia. Ze względu na swoją stołeczną lokalizację, MOOD CONCEPT może stać się w tej dziedzinie wydarzeniem przełomowym” – podkreśla Berenike Miłkowska-Milbrodt, prezes Stowarzyszenia loveOriginal.

mood-concept

„We loveOriginal”

Obecność Stowarzyszenia na MOOD CONCEPT będzie miała podwójny wymiar. W piątek, 19 października 2018 r. w Centrum EXPO XXI odbędzie się konferencja pod hasłem „Inspiracja czy plagiat?”, podczas której planowany jest cykl dyskusji panelowych i prelekcji poświęconych tematyce kopiowania wzorów form użytkowych, przestrzegania praw autorskich i ochrony patentowej w branży meblowej i wyposażenia wnętrz. Konferencji towarzyszyć będzie otwarta przez wszystkie trzy dni MOOD CONCEPT wystawa „We loveOriginal”, która w zaskakujący, bezpośredni i bezkompromisowy sposób przedstawia problem nieetycznego kopiowania dzieł najlepszych projektantów. Zwiedzający przy okazji będą mieli okazję poznać pasjonujące historie powstawania największych ikon światowego designu i zobaczyć z bliska najbardziej kultowe projekty gwiazd designu.

mood-concept-2018
mood-concept-Święto-Designumood-concept-Święto-Designu

„We loveOriginal” to niejedyna przestrzeń specjalna na MOOD CONCEPT 2018. Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli zapoznać się także z wystawą tegorocznych laureatów międzynarodowego konkursu TOP DESIGN award, który rozstrzygnięty został podczas wydarzenia arena DESIGN w marcu w Poznaniu. Na gości czekać będzie także Strefa Światła czy Galeria Innowacji łazienkowych. Więcej szczegółowych informacji już na wkrótce na stronie MC.

Mood-Concept_logo.

Materiały prasowe i zdjęcia: MC.

ZapiszZapiszZapiszZapisz

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj