Świąteczny klimat w naszym domu z IKEA! Jak pięknie udekorować dom

0
2060

Na dworze robi się coraz chłodniej, króluje jesień i ani się obejrzymy, udzieli się nam przedświąteczny nastrój, którego wyczekujemy przez cały rok. Ale jak osiągnąć świąteczny klimat w naszym wnętrzu? Usiądźmy i pomyślmy już teraz o przygotowaniach do Świąt, nim na dobre rozpocznie się czas krzątaniny, rodzinnych spotkań, przygotowywania ulubionych dań i zastanawiania się nad prezentami. Zróbmy harmonogram i zaplanujmy już teraz świąteczne zakupy. Na pomoc przychodzi nam IKEA z kolekcją świąteczną, która dostępna będzie w sklepach IKEA i na IKEA.pl już od 2 listopada.

Niebawem świąteczny klimat rozgości się w naszym domu a magiczne chwile z bliskimi będą trwały w najlepsze!

Świąteczny klimat

Kiedy myślimy o świętach, jedną z pierwszych rzeczy, jaka przychodzi nam na myśl, jest choinka! Niezależnie od tego czy decydujemy się na świeże pachnące drzewko czy na sztuczną choinkę, np. IKEA z kolekcji VINTER, cieszy nas tak samo mocno. Z niecierpliwością czekamy na rozpakowywanie bombek i ozdób świątecznych. Założenie lampek oraz przystrojenie domu ozdobami świątecznymi. Czerpiąc ze skandynawskiej tradycji, w oknach możemy zawiesić wspaniałe papierowe lampy. Są takie piękne w kształcie gwiazd! Rozkoszujmy się ich blaskiem w długie wieczory. Kiedy w domu unosi się świąteczny aromat, a świąteczne ozdoby wprowadzają magiczny klimat, zaczynamy myśleć o prezentach dla naszych bliskich. Żeby podkreślić, jak ważne jest dla nas sprawianie im radości, warto zadbać o piękne opakowanie. Możemy sięgnąć po eleganckie papiery w odcieniach złota czy ciemnej zieleni – tak modnych kolorach w ostatnim czasie, dostępnych w kolekcji VINTER.

Świąteczny klimat, ozdoby choinkowe, choinka
Świąteczny klimat, stół zastawiony na Święta, lampa gwiazda, choinka

Podczas świątecznych przygotowań nie może zabraknąć wspólnych przygotowań w kuchni. Nie ma bardziej świątecznego zajęcia niż wspólne gotowanie, lepienie pierogów lub pieczenie pierników. Już teraz powinniśmy pomyśleć o piernikach. Czasem jednak na te wszystkie czynności brakuje nam czasu. Tymczasem dzięki gotowym ciastom od IKEA możemy łatwo przygotować pyszne i chrupiące przysmaki, które potem udekorujemy ulubionym lukrem. Lepiej schować kilka gotowych wypieków do słoika, bo inaczej mogą nie dotrwać do świąt! A jak pięknie będą wyglądały, gdy powiesimy je na choince.

Świąteczny klimat, pierniki, stół kuchenny, dekoracje świąteczne

Z dobrym planowaniem każdy zdąży przygotować swój dom i wprowadzić magiczny świąteczny klimat tak, jak lubi najbardziej. My zapewne wykorzystamy też kilka dekoracji wnętrz i stołu z zeszłego roku.

Ubrana choinka, świąteczny klimat, Święta, Świąteczne dekoracje

A Wy od kiedy zaczynacie planować Święta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj