Międzynarodowa nagroda Finest Interior Award 2016 w kategorii Best Office Interior dla studia mode:lina™

0
2939

Składamy serdeczne gratulacje na ręce polskiego studia mode:lina™, które zdobyło międzynarodową nagrodę Finest Interior Award 2016 w kategorii Best Office Interior. Autorzy zaprojektowali aranżację wnętrza dla Wrocławskiego oddziału norweskiej firmy Opera Software, twórcy popularnej przeglądarki. Wrocławskie biuro Opera Software mieści się w Centrum Biznesowym Hieronimus, w dwóch kamienicach w centrum miasta – jedna z nich pochodzi z początku XIX, a druga z początku XX wieku.

Długo szukaliśmy miejsca, które połączy ten niekorporacyjny klimat, prestiżową lokalizację i kawał historii. I oto jest ! – mówi Krystian Kolondra, dyrektor polskiego oddziału Opera Software. Mimo, że korzenie firmy Opera Software sięgają Norwegii, to jej polski oddział jest ściśle związany z Wrocławiem. Ponadto samo centrum biznesowe Hieronimus (tzw. Szklany Dom) jest ważnym dla wrocławian budynkiem, dlatego projektanci szukali inspiracji do nowej aranżacji wnętrz w samej architekturze miasta.

Finest Interior Award jest konkursem organizowanym przez prestiżowe niemieckie targi Heimtextil we współpracy z niemieckimi i austriackimi stowarzyszeniami architektów wnętrz. Nagradzani są w nim architekci i projektanci wnętrz, którzy wykazali się kreatywnością w planowaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Projekt dla Opera Software we Wrocławiu rywalizował z projektami międzynarodowych biur architektonicznych. mode:lina™ jako pierwsze polskie studio w historii konkursu zajęła miejsce na podium, a wśród innych fnalistów były takie pracownie, jak amsterdamskie biuro Concrete. Studio założone zostało przez Pawła Garusa i Jerzego Woźniaka, obecnie głównych architektów. To oni właśnie odebrali 9 stycznia 2017 roku nagrodę podczas uroczystej gali we Frankfurcie nad Menem.

Źródłem inspiracji przy tworzeniu aneksów kuchennych była Hala Targowa, Dworzec Główny czy Park Szczytnicki. Natomiast sale konferencyjne wygląda tak, jak przystało na siedzibę firmy IT – z tablicą w kształcie układu scalonego, stołem w kształcie procesora oraz utrzymana w kolorystyce płyty głównej. Dodatkowo dekory, do powstania których wykorzystano niemal tysiąc dyskietek i ponad dwieście klawiatur. Tak oto motywem przewodnim stał się wizerunek Wrocławia jako „miasta stu mostów”. We wnętrzach dominują konstrukcje w kształcie łuków, kratownice oraz kolory nawiązujące bezpośrednio do najbardziej znanych przepraw. Biorąc pod uwagę preferencje stylistyczne pracowników oraz klimat miasta efekt końcowy udało się utrzymać w industrialnej, tzw. loftowej atmosferze.

źródło: modelina-architekci.comfpiec.pl 

zdjęcia: Marcin Ratajczak, Maciej Dąbrowski – modelina-architekci.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj