Studio kreatywne Clay.Warsaw – inspirujące wnętrze!

2
7351
clay.warsaw w warszawie z różowymi ścianami w stylu vintage żółte sofy różowe pufy czarne krzesła podłoga w ktatkę

Z każdym dniem odkrywamy coraz więcej ciekawych miejsc na terenie Warszawy. Stolica tętni życiem, a jej mieszkańcy są pełni nietuzinkowych idei! Kolejnym punktem na mapie Warszawskiej Pragi stało się więc studio kreatywne CLAY Warsaw, które właśnie zaczęło swoje funkcjonowanie. A więc przyjrzyjmy się bliżej temu projektowi!

Studio kreatywne Clay.Warsaw

Kreatywna przestrzeń powstała w dosyć nietypowym miejscu, na Warszawskiej Pradze w dawnym budynku wojskowego magazynu przy ulicy Burdzińskiego 5. Od zewnątrz to miejsce nie zapowiada nic nadzwyczajnego, ale wystarczy wejść do środka i przed nami otwiera się świat pełny:

  • głębokich kolorów;
  • kultowych designerskich mebli;
  • genialnych projektowych rozwiązań.

clay.warsaw studio kreatywne w warszawie z różowymi ścianami w stylu vintage żółte sofy różowe pufy czarne krzesła podłoga w ktatkę palma zielona obraz na ścianie krzesło 366 w studio kreatywne z różowymi ścianami w stylu vintage duży obraz na ścianie inspiracje

Założyciele Clay.Warsaw Tomasz Pasiek i Tomasz Zmigrodzki od lat aktywnie udzielają się w kreatywnym środowisku. W obrębie studia znalazły się więc siedziby prowadzonych przez nich marek Photoby, Menu i Analog/Digital.

studio kreatywne clay.warsaw białe ściany lamp wiszące podłoga w kratkę

Inspiracje inwestorów – nowy wymiar designu

Celem właścicieli studia było przede wszystkim przełamanie codzienności i wykreowanie zupełnie innej przestrzeni. Dlatego zależało im na stworzeniu miejsca, w którym design wspólnie ze sztuką staną się nie tylko tłem, ale również inspirującym narzędziem, które napędza do pracy. Clay.Warsaw to miejsce spotkań otwarte na ludzi. Tu każdy będzie dobrze pracować, swobodnie rozmawiać, planować, a nawet wspólnie gotować!

Studio kreatywne clay.warsaw w warszawie duży regał z książkami styl vintage prl poliszdesign

Twórca koncepcji Clay.Warsaw

Studio kreatywne Clay.Warsaw to blisko 500 mkw. przestrzeni. Autorem projektu wnętrza jest architekt Mateusz Baumiller. Stanęło przed nim duże wyzwanie – przełamać rutynę i typową koncepcję przestrzeni studyjnych oraz biurowych. W taki sposób powstało przestronne i estetyczne studio pełne dobrego polskiego designu. W projekcie tego wnętrza łatwo zauważyć inspiracje architekta designem ubiegłego stulecia, które on z powodzeniem przekłada na nowoczesny sposób funkcjonowania.

clay.warsaw w warszawie z różowymi ścianami w stylu vintage żółte sofy różowe pufy czarne krzesła podłoga w ktatkę

Studio kreatywne – Wyzwanie w trakcie projektu

Dodatkowych komplikacji w projektowaniu przysporzył fakt, że w przestrzeni miało znaleźć się studio fotograficzne. Opierając się na wiedzy i doświadczeniu inwestorów, architektowi udało się wykreować przestrzeń, które będzie aktywnie sprzyjać owocnej pracy. Dużą rolę w procesie odegrał poświęcony czas na studiowanie natury i ergonomii planu zdjęciowego.

kuchnia w biurze studio kreatywne clay.warsaw duży stół na środku sali inspiracje

Źródło: materiały prasowe, CLAY Warsaw
Zdjęcia: PION STUDIO

2 KOMENTARZE

  1. Widać, że studio ma fantastyczne pomysły artystyczne. Najbardziej ujęło mnie zestawienie tych wszystkich pięknych kolorów ze sobą i wspaniale ozdobione wnętrze roślinami. 🙂

    • Absolutnie tak! Zestawienie dużej ilości kolorów jest ryzykowne, ale w tym projekcie się udało! Rośliny z kolei to zawsze świetny pomysł na aranżację wnętrza! 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj