Stół wielkanocny kwiecisty i kolorowy

4
2876

Co zrobić, jeśli nasze dzieci na kolor dominujący w malowaniu jajek wybiorą soczysty i wyraźny niebieski? Trzeba będzie dostosować do tego cały stół wielkanocny 🙂

Często lubimy, gdy stół wielkanocny to biały obrus i delikatne dodatki. Rzeczywiście na ponadczasowych białych obrusach dania prezentują się wyjątkowo pięknie. Dlaczego jednak nie zabawić się z kolorami zwiastującymi przyjście wiosny? W tym roku nasze jajka wielkanocne malowane farbami plakatowymi są mono kolorowe. Muszę przyznać, że w towarzystwie bazi, naturalnego sznurka i świeżych kwiatów prezentują się bardzo ładnie. Z rozpędu pomalowane zostało nawet opakowanie po jajkach, które stworzyło ciekawą podstawkę.

jajka na stół wielkanocny

dekoracje wielkanocne

dekoracje wielkanocne

dekoracje wielkanocne

Na szczęście o tej porze roku mamy duży wybór hiacyntów i tulipanów, które sprawią, że wielkanocny stół się zazieleni. Jeśli kwiaty nie są jeszcze w pełni rozkwitu, to śmiało możemy ustawić je na środku stołu. Tylko gdy nie są zbyt wysokie, nie będą przeszkadzały gościom siedzącym po obu stronach stołu w tym, żeby siebie widzieli i mogli swobodnie rozmawiać. Warto również zostawić kilka wydmuszek białych dla kontrastu z kolorowymi barwami goszczącymi na całym stole.

stół wielkanocny

stół wielkanocny

stół wielkanocny

Na tło wybieramy szary obrus z naturalnej tkaniny. Przy takiej dekoracji nawet nie będzie źle widziane, jeśli nie będzie idealnie wyprasowany – przecież ma być naturalnie 🙂 Kwiaty opatulone szarym papierem zawsze prezentują się doskonale i po taką dekorację często sięgam. Dlaczego nie użyć dodatkowo szarego papieru jako podkładek pod talerze. Dodatkowe serwetki do wycierania na pewno też znajdą dla siebie miejsce w osobnym pojemniczku, do którego każdy może sięgnąć. Serwetki wybrałabym w tym przypadku białe i gładkie.

stół wielkanocny stół wielkanocny stół wielkanocny

Gdy na stole króluje szaleństwo kolorów, warto jest postawić na białą porcelanę bez dodatkowych wzorów. Szkło prezentuje się równie okazale, odbijając otaczające je barwy. Aranżacji stołu dopełni wiklinowy wianek wielkanocny. Można go również zrobić samemu. Wystarczy do wiklinowego koła, które kupicie w niektórych kwiaciarniach doczepić ulubione ozdoby. Mogą to być bazie, kwiatki, piórka, listki, a nawet wydmuszki z jajek przepiórczych. Na szczęście dla tych zapracowanych można też znaleźć piękne gotowe wianki.

stół wielkanocny stół wielkanocny

Pozostaje nam życzyć Wam przemiłych chwil spędzonych w gronie bliskich. Niech Wasz stół wielkanocny zachwyci gości i niech przygotowane przez Was dania świąteczne prezentują się doskonale i wszystkim smakują.

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj