Raffles Europejski Warsaw- 16 tysięcy za historię i luksus

7
5500

Raffles Europejski Warsaw to najbardziej luksusowy i artystyczny hotel w Polsce.
1 czerwca 2018 wznowił swoją działalność otwierając się na gości po prawie pięciu latach trwającego remontu.

Raffles Europejski

Raffles Europejski Warsaw

Hotel zmienił nazwę z Hotelu Europejskiego na Raffles Europejski Warsaw i stał się miejscem, w którym  na co dzień wykorzystuje się to, co przykuwa uwagę swoim pięknem i artystycznym wykonaniem.
Hotel dołączył do luksusowej sieci Raffles, a za jedną noc w nim spędzona trzeba zapłacić od 1 000 do 16,3 tysiąca złotych.
Wszystko to za sprawą historii, z którą jest związany, prestiżowej lokalizacji i wszelkich dóbr artystycznych znajdujących się wewnątrz budynku.

Raffles-Europejski-Warsaw-Lobby

Budynek – wydmuszka

Gmach hotelu znajduje się między Krakowskim Przedmieściem, a ulicą Józefa Piłsudskiego.
Część budynku sięga jeszcze XIX wieku, ale w wyniku działań wojennych hotel został zniszczony prawie aż o prawie 70 procent. Stał się przez to budynkiem wydmuszką, przed którym stojąc na wprost można było widzieć wszystko, co znajduje się za jego plecami, a spoglądając do góry z jego wnętrza- podziwiać niebo. Zniknęło prawie wszystko- ściany, stropy i dach. Została jedynie fasada i elementy konstrukcyjne.

Raffles-Europejski-Warsaw-Lobby-

Ekskluzywne apartamenty

Neorenesansowy budynek już od 2013 roku przechodził rozległy i gruntowny remont. Jego rozbudowa i podniesienie budynku o trzy metry do góry wywołała mnóstwo kontrowersji, ale odbyło się za zgodą konserwatora zabytków. Dziś kamienica z 1878 roku to najbardziej luksusowy hotel w całej Warszawie, który swojej ofercie ma 106 pokoi hotelowych, a w tym aż 40 ekskluzywnych apartamentów. Dwa z nich to prawdziwe perły hotelu- oba po 300 mkw. Są nimi: Apartament Raffles i Apartament Prezydencki, w którym znajduje się uwieczniona w “Lalce” Bolesława Prusa Sala Pompejańska.

RWW-Bedroom

Raffles-Europejski-Warsaw-Junior-Suite-Living-Room

Raffles-Europejski-Warsaw-Deluxe-Room-

Skarby we wnętrzach

Cały Raffles Europejski Warsaw nawiązuje do historii Warszawy,a w jego wnętrzu ujrzymy ok 400 rzeźb, obrazów i instalacji artystycznych. Nad całością pracowały słynne kuratorki sztuki Anda Rottenberg i Barbara Piwowarska.
W hotelu zobaczymy polską porcelanę i szkło z okresu 1960-1980 Możemy także podziwiać „Porwanie Europy” Krystyny Kozłowskiej, czyli mozaikę ścienną z 1961 roku.
Sam parter, oraz pierwsze piętro hotelu w tym momencie stanowi muzeum dawnego Hotelu Europejskiego. Zostały tam umieszczone zdjęcia z dawnych spotkań organizowanych w tym miejscu, wystawa przedwojennych akcesoriów i elementów damskiej garderoby, a nawet zgromadzono reprodukcję dawnych obrazów i akcesoriów malarskich. To w tym miejscu niegdyś mieli swoje pracownie Adam Chmielowski, Stanisław Witkiewicz, czy Józef Chełmoński.

Raffles-Europejski-Warsaw-Junior-Suite-Bathroom Dodatkowo dla gości przewidziano również salę konferencyjna, palarnię cygar, restaurację, spa, czy cukiernię Lourse.
Za cały wystrój i dekoracje wewnątrz Raffles Europejski Warsaw była odpowiedzialna pracownia WWAA wraz Boris Kudlička, który jest scenografem Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Zdjecia: Hotel REW

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj